Опікунська рада НААУ вкотре допомогла адвокатам, члени сімей яких постраждали внаслідок воєнних дій в Україні

2 травня 2022 року відбулось засідання Опікунської ради в онлайн-режимі, де було розглянуто близько 20 заяв від адвокатів, постраждалих внаслідок воєнної агресії рф.

Про це повідомляє прес-служба Національної асоціації адвокатів України.

Члени Опікунської ради надали матеріальну допомогу трьом адвокатам та членам їхніх сімей, які отримали тілесні ушкодження або загинули внаслідок бойових дій в Україні. По 10 тисяч гривень було надано адвокату з Чернігівщини, чоловік якої отримав осколкові поранення, та адвокату з Києва на поховання чоловіка, який помер від онкологічного захворювання. Ще 30 тисяч гривень було виділено адвокату з Миколаєва на лікування від осколкових поранень.

Також два прожиткові мінімуми отримає адвокат похилого віку на продукти першої необхідності.

Інші прохання про допомогу надійшла від адвокатів, які частково або повністю втратили житло та майно через війну. Більшість з них проживали у Маріуполі, пережили окупацію та потребують кошти на оренду житла в інших регіонах країни, де наразі немає бойових дій.

Опікунська рада приймає рішення про надання допомоги за визначеними критеріями, розподіляючи допомогу у порядку першої, другої і третьої черги.

В першу чергу благодійна допомога надається:

  • Адвокатам та (або) членам їх сімей, що загинули внаслідок воєнних дій на території України з 24.02.2022
  • Адвокатам та (або) членам їх сімей, що отримали тяжкі тілесні ушкодження внаслідок воєнних дій на території України з 24.02.2022
  • Адвокатам та (або) членам їх сімей, що повністю втратили житло внаслідок воєнних дій на території України з 24.02.2022, яке слугувало місцем постійного проживання, у випадку неможливості подальшого проживання в ньому через значний ступінь руйнування та відсутність іншого придатного до проживання житла.
  • Самотнім адвокатам старше 70 років, які не мають змоги евакуюватись або евакуйовані, але не мають засобів до існування

В другу чергу благодійна допомога надається:

  • Адвокатам та (або) членам їх сімей, чиє  житло частково зруйновано внаслідок воєнних дій на території України, починаючи з 24.02.2022, та потребує відновлення з можливістю подальшого проживання.
  • Адвокатам та (або) членам їх сімей, що отримали тілесні ушкодження середньої тяжкості внаслідок воєнних дій на території України з 24.02.2022
  • Адвокатам, які є батьками-одинаками та не мають засобів до існування внаслідок початку воєнних дій на території України з 24.02.2022 та за відсутності доходу.

В третю чергу благодійна допомога надається:

  • Адвокатам та дітям адвокатів, які потребують постійного прийому життєво необхідних лікарських препаратів та не мають засобів для придбання таких препаратів.

Для отримання благодійної допомоги адвокати, які постраждали внаслідок воєнних дій на території України, можуть звернутися із заявою у довільній формі на електронну адресу opekun@unba.org.ua. До заяви рекомендовано долучати документи, інформацію на підтвердження фактів, викладених в заяві.