Опікунська рада Національної асоціації адвокатів України матеріально підтримала родини трьох загиблих адвокатів

Опікунська рада НААУ продовжує підтримувати колег, постраждалих від військових дій в України. Благодійні кошти отримали родини трьох загиблих адвокатів та адвокати, які втратили житло у зоні бойових дій.

Чергове засідання відбулось 20 травня 2023 року, повідомляє Національна асоціація адвокатів України.

Першочергово члени Опікунської ради НААУ розглянули звернення від родин загиблих у зоні бойових дій адвокатів з Києва та області, а також з Одеси. Це колеги, які несли службу у лавах Збройних сил України. Їхнім сім’ям було виділено по 100 тисяч гривень.

Також за підсумками засідання було прийняти рішення про надання благодійної допомоги адвокату старшого віку з Київщини.

Решта звернень надійшла від адвокатів, які частково або повністю втратили житло і майно. В основному це колеги з Бахмута, що на Донеччині.

Загалом було розглянуто 13 звернень від адвокатів, які потребують підтримки внаслідок повномасштабного вторгнення рф в Україну.

Опікунська рада приймає рішення про надання допомоги за визначеними критеріями, розподіляючи допомогу у порядку першої, другої і третьої черги.

В першу чергу благодійна допомога надається:

  • Адвокатам та (або) членам їх сімей, що загинули внаслідок воєнних дій на території України з 24.02.2022
  • Адвокатам та (або) членам їх сімей, що отримали тяжкі тілесні ушкодження внаслідок воєнних дій на території України з 24.02.2022
  • Адвокатам та (або) членам їх сімей, що повністю втратили житло внаслідок воєнних дій на території України з 24.02.2022, яке слугувало місцем постійного проживання, у випадку неможливості подальшого проживання в ньому через значний ступінь руйнування та відсутність іншого придатного до проживання житла.
  • Самотнім адвокатам старше 70 років, які не мають змоги евакуюватись або евакуйовані, але не мають засобів до існування

В другу чергу благодійна допомога надається:

  • Адвокатам та (або) членам їх сімей, чиє  житло частково зруйновано внаслідок воєнних дій на території України, починаючи з 24.02.2022, та потребує відновлення з можливістю подальшого проживання.
  • Адвокатам та (або) членам їх сімей, що отримали тілесні ушкодження середньої тяжкості внаслідок воєнних дій на території України з 24.02.2022
  • Адвокатам, які є батьками-одинаками та не мають засобів до існування внаслідок початку воєнних дій на території України з 24.02.2022 та за відсутності доходу.

В третю чергу благодійна допомога надається:

  • Адвокатам та дітям адвокатів, які потребують постійного прийому життєво необхідних лікарських препаратів та не мають засобів для придбання таких препаратів.

Нагадаємо, що для отримання благодійної допомоги адвокати, які постраждали внаслідок воєнних дій на території України, можуть звернутися із заявою у довільній формі на електронну адресу opekun@unba.org.ua. До заяви рекомендовано долучати документи, інформацію на підтвердження фактів, викладених в заяві.