Опікунська рада адвокатури підтримала родини ще 10 адвокатів, які опинились у складних життєвих обставинах через війну

Опікунська рада НААУ підтримала родини ще 10 адвокатів, які опинились у складних життєвих обставинах через воєнні дії в Україні.

Чергове засідання Опікунської ради відбулось 30 листопада 2023 року, повідомляє Національна асоціація адвокатів України.

Першочергово члени Опікунської ради НААУ розглянули звернення від адвокатів та членів їх сімей, які втратили рідних на війні. Вирішено надати матеріальну підтримку родинам трьох загиблих: дружині адвоката з Херсону та двом адвокаткам з Рівного, чоловіки яких загинули під час виконання бойових завдань.

Ще троє адвокатів – з Рівненщини, Миколаївщини та Волині, поранені в зоні бойових дій і перебувають у медзакладах, отримають кошти на лікування.

Також Опікунська рада НААУ надала матеріальну допомогу двом адвокатам з Бахмута та Харкова. Їх житло та майно було повністю зруйновано внаслідок обстрілів.

Крім того, спрямовано кошти адвокату з Києва, мати якого потребує вартісного лікування, і адвокату з Донецької області, який має інвалідність ІІ групи та погано пересувається.

Загалом з часу створення Опікунської ради НААУ було розглянуто понад 550 заяв від адвокатів. Четвертий Звіт про міжнародну благодійну допомогу українським адвокатам, який охоплює період від початку повномасштабної агресії РФ до 15 серпня поточного року, було оприлюднено на офіційному сайті НААУ.

Нагадаємо, Опікунська рада приймає рішення про надання допомоги за визначеними критеріями, розподіляючи допомогу у порядку першої, другої і третьої черги.

В першу чергу благодійна допомога надається:

  • Адвокатам та (або) членам їх сімей, що загинули внаслідок воєнних дій на території України з 24.02.2022
  • Адвокатам та (або) членам їх сімей, що отримали тяжкі тілесні ушкодження внаслідок воєнних дій на території України з 24.02.2022
  • Адвокатам та (або) членам їх сімей, що повністю втратили житло внаслідок воєнних дій на території України з 24.02.2022, яке слугувало місцем постійного проживання, у випадку неможливості подальшого проживання в ньому через значний ступінь руйнування та відсутність іншого придатного до проживання житла.
  • Самотнім адвокатам старше 70 років, які не мають змоги евакуюватись або евакуйовані, але не мають засобів до існування

В другу чергу благодійна допомога надається:

  • Адвокатам та (або) членам їх сімей, чиє  житло частково зруйновано внаслідок воєнних дій на території України, починаючи з 24.02.2022, та потребує відновлення з можливістю подальшого проживання.
  • Адвокатам та (або) членам їх сімей, що отримали тілесні ушкодження середньої тяжкості внаслідок воєнних дій на території України з 24.02.2022
  • Адвокатам, які є батьками-одинаками та не мають засобів до існування внаслідок початку воєнних дій на території України з 24.02.2022 та за відсутності доходу.

В третю чергу благодійна допомога надається:

  • Адвокатам та дітям адвокатів, які потребують постійного прийому життєво необхідних лікарських препаратів та не мають засобів для придбання таких препаратів.

Для отримання благодійної допомоги адвокати, які постраждали внаслідок воєнних дій на території України, можуть звернутися із заявою у довільній формі на електронну адресу opekun@unba.org.ua. До заяви рекомендовано долучати документи, інформацію на підтвердження фактів, викладених в заяві.

Аби першим отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.