Через проблеми ефективності і доступності правосуддя та можливі у зв’язку із цим порушення принципу незалежності адвокатури збирається Рада адвокатів України

Наявні проблеми ефективності і доступності правосуддя в Україні та можливі у зв’язку із цим порушення принципу незалежності адвокатури стануть предметом обговорення на Раді адвокатів України.

Найближче засідання РАУ відбудеться 23 жовтня, повідомляє Національна асоціація адвокатів України.

Останнім часом у ЗМІ почали з’являтися публікації, які досить однобоко висвітлюють проблему тривалості розгляду справ у судах України. В суспільстві формують думку, що в проблемах українського судочинства винні саме адвокати, які постійно зловживають наданими їм правами.

У зв’язку із цим було підготовлено низку законопроектів, згідно з якими судді окремими ухвалами встановлюватимуть факти зловживання та самостійно каратимуть «порушників» або передаватимуть свої рішення для виконання дисциплінарними органами адвокатури. Останнім у такому випадку відводиться роль статистів.

Серед інших питань законотворчої діяльності, що пов’язана зі статусом адвоката та адвокатської діяльності в Україні, членами РАУ планується обговорити та дати оцінку таким проектам законів:

  • № 10100 від 29.09.2023 «Про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо забезпечення ефективності здійснення кримінального провадження та притягнення до відповідальності за корупційні злочини»;
  • № 10100 від 29.09.2023 «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексу України щодо вдосконалення відповідальності за деякі злочини проти основ національної безпеки України».

Також на засіданні планується розглянути практичні аспекти реалізації Порядку здійснення нагляду у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів (постанова Кабміну від 16.06.2023 №662) та оцінити хід виконання нідерландсько-українського проекту «Судова влада і суспільство» та проекту програми «МАТРА», які передбачають запровадження Правил ефективного судочинства у господарський судах, Рекомендацій здійснення ефективного адміністративного судочинства та розробки та запровадження Правил ефективного судочинства у Київському апеляційному суді.