Оскарження планів формування територій громад: до ОАСК надійшло понад 130 позовів

До Окружного адміністративного суду міста Києва продовжують надходити позови до Кабінету Міністрів України щодо оскарження перспективних планів формування територій громад. Як свідчать статистичні дані, більше 40% від всіх позовів до Уряду за останні 4 місяці стосуються оскарження таких Планів.  

Зокрема, з травня 2020 року канцелярією ОАСК вже зареєстровано понад 130 позовів, в яких суд просять скасувати низку розпоряджень Уряду про затвердження перспективних планів формування територій громад Херсонської, Черкаської, Київської, Житомирської, Львівської, Миколаївської та інших областей України.

До суду з відповідними позовами звертаються сільські, селищні та міські ради, їх очільники і представники об’єднаних територіальних громад. Свої вимоги позивачі, як правило, обґрунтовують тим, що вони не брали участь у процесі прийняття рішення про формування «об’єднаної» територіальної громади, визначеної оскаржуваним Розпорядженням КМУ, та не давали згоди на визначене перспективним планом об’єднання з іншими територіальними громадами. Справи, в яких Окружним адміністративним судом міста Києва вже відкрито провадження, розглядаються в порядку загального позовного провадження.