Особа, яка свідомо змінює країну проживання і не бере участі у вихованні дитини, може бути позбавлена батьківських прав: суддя ВС Воробйова

Суддя Касаційного цивільного суду у складі ВС Ірина Воробйова розповіла, серед іншого, про одну з таких справ на лекції для суддів та помічників суддів місцевих загальних та апеляційних судів «Актуальна практика Верховного Суду з питань розгляду сімейних спорів в умовах воєнного стану».

Про це повідомляє прес-служба Судової влади.

Так, у постанові від 27 жовтня 2021 року у справі №  204/586/20 КЦС ВС погодився з рішеннями судів першої та апеляційної інстанцій про відмову в задоволенні позову. Зміна поведінки дитини в гірший бік, з приводу чого виникли конфліктні відносини, відбулася не поза волею позивачів, поведінка батьків також вплинула на їхні стосунки з дитиною, а відносини, які виникли між усиновлювачами і дитиною, пов’язані перш за все з конфліктом між ними та ускладнені особливостями перехідного віку дитини.

Також суддя звернула увагу на постанову КЦС ВС від 26 квітня 2022 року у справі №  520/8264/19, в якій зроблено висновок, що поведінка особи, яка свідомо змінює країну проживання, не бере участі у вихованні дитини, свідчить про її ухилення від виконання батьківських обов’язків у розумінні ст. 164 СК України і може бути підставою для позбавлення цієї особи батьківських прав щодо дитини.