Парламент та виконавча влада мають поважати роль КСУ як «охоронця» Конституції України і його рішення мають виконуватися: Венеційська Комісія

Європейська Комісія „За демократію через право”(Венеційська Комісія) спільно з Генеральним Директоратом з прав людини та верховенства права Ради Європи 9 грудня 2020 року, оприлюднили Терміновий спільний висновок щодо законодавчої ситуації стосовно антикорупційних механізмів, яка склалася після ухвалення Рішення Конституційним Судом України №13-р/2020 від 27 жовтня 2020 року.

Конституційний Суд України з великою повагою ставиться до висновків Венеційської Комісії. Про це повідомляє прес-служба КСУ.

Принципи поділу влади та взаємоповаги між гілками влади закріплено в Конституції України. У Рішенні №13-р/2020 Конституційного Суду України від 27 жовтня 2020 року та у цьому Висновку зазначено, що боротьба з корупцією є важливим елементом у правовій державі, як і повага до конституції та конституційного правосуддя.

Венеційська Комісія підкреслила, що принцип поділу державної влади полягає зокрема в тому, що парламент і виконавча влада мають поважати роль Конституційного Суду України як „охоронця“ Конституції України, і його рішення мають виконуватися.

У Висновку наголошено, що попри неоднозначне сприйняття рішення КСУ конституційна роль Конституційного Суду має поважатися і Верховна Рада України повинна виконати його рішення з урахуванням Конституції України та застосовних міжнародних стандартів.

Європейська Комісія „За демократію через право“ (Венеційська Комісія) зазначила, що й надалі сприятиме українській владі в питаннях реалізації принципу верховенства права.