Печерський районний суд Києва відмовився обирати запобіжний захід голові Нацслужби здоров’я Наталії Гусак

Печерський районний суд міста Києва відмовився обирати запобіжний захід голові Національної служби здоров’я України Наталії Гусак.

Про рішення суду Наталія Гусак повідомила в Telegram.

“Суд відмовив у клопотанні слідчого про запобіжний захід. Власне, це той результат, у якому ми були впевнені”, — написала Гусак після засідання.

Наприкінці жовтня очільниці НСЗУ повідомили про підозру за частиною 2 статті 367 Кримінального Кодексу. Зокрема, її підозрюють у службовій недбалості, яка призвела до розтрати понад 2 млн грн з бюджету. Тоді Гусак заявила про «дивний збіг» щодо періоду проведення обшуків у неї та натякнула на тиск на свій орган.

Слідчі з’ясували, що у квітні 2022 року одне зі спеціалізованих держпідприємств проводило роботи щодо адміністрування центральної бази даних електронної системи охорони здоров’я на замовлення НСЗУ. У акт здачі-приймання послуг, за даними правоохоронців, було включено інформацію про всі роботи за договором, а також про роботи, які фактично не виконувалися.

В Офісі генпрокурора тоді заявили, Голова НСЗУ належним чином не перевірила фактично виконані роботи та не вжила заходів щодо зменшення загальної суми договору. Внаслідок цього зайво витрачено бюджетні кошти в сумі понад 2 млн грн на оплату послуг, які не надавалися.