Передбачене Стратегією Президента удосконалення інституту адвокатури буде втілюватися за участі НААУ: Лідія Ізовітова

Адвокатура братиме активну участь у розробці пропозицій, спрямованих на втілення стратегічних змін, які передбачені Стратегією розвитку системи правосуддя та конституційного судочинства на 2021 – 2023 роки, затвердженою указом Президента України №231/2021.

Про це сказала голова Національної асоціації адвокатів України та Ради адвокатів України Лідія Ізовітова під час засідання РАУ.

«Стратегія включає запровадження системного підходу до удосконалення інституту адвокатури зокрема документом передбачені посилення гарантій адвокатської діяльності та професійних прав адвокатів, удосконалення самоврядності адвокатури, розширення можливостей доступу адвокатів до державних реєстрів та баз даних, реформування порядку доступу до професії та процедур притягнення до дисциплінарної відповідальності», – зазначила Лідія Ізовітова.

Голова НААУ вже мала зустріч з головою Комісії з питань правової реформи Сергієм Іонушасом і обговорила з ним бачення втілення президентської стратегії і пріоритетні напрями роботи.

«Очевидно, що адвокатура, маючи у складі цієї комісії своїх представників, має долучитися до розробки пропозицій по втіленню тих стратегічних змін, які пропонуються і відповідають реальним потребам інституту адвокатури», – наголосила голова РАУ.

У свою чергу Перший заступник голови Хмельницької обласної державної адміністрації Сергій Тюрін. висловив сподівання, що Стратегія розвитку Національної асоціації адвокатів України на 2021-2025 роки, яка ухвалюватиметься на засіданні РАУ, враховуватиме стратегію Президента.

«Я знаю, що Рада адвокатів України сьогодні серед інших питань розглядає і затверджує Стратегію розвитку Національної асоціації адвокатів України на 2021-2025 роки. Сподіваюся, що її положення і базові принципи та напрями розвитку будуть збігатися з загальною стратегією, визначеною Президентом», – сказав Сергій Тюрін.

Лідія Ізовітова запевнила, що Рада адвокатів України під час обговорення Стратегії НААУ на 2021-2025 роки буде враховувати ті позиції, які передбачені Стратегією розвитку системи правосуддя та конституційного судочинства на 2021-2023, а також шляхи удосконалення інституту адвокатури.