Переважна більшість суддів в Україні щодня чесно й сумлінно виконують свої обов’язки в складних українських реаліях: Голова ВАКС Михайленко

Збільшення кількості судових рішень щодо самих суддів, які вчинили кримінальні, насамперед корупційні злочини, свідчить про те, що судова система самоочищається, вважає голова Вищого антикорупційного суду Віра Михайленко.

Про це йдеться в інтерв’ю Інтерфакс-Україна.

“Переважна більшість суддів в Україні щодня чесно й сумлінно виконують свої обов’язки в складних українських реаліях: із величезним навантаженням, часто – без належного організаційно-технічного забезпечення, без постійних секретарів, в умовах тотальної недовіри до судової системи та суб’єктивізму в питанні справедливості”, – розповіла голова ВАКС.

За її словами, тоді як ці судді “збирають по крихтах довіру до судової системи, є й інші, які нищівно руйнують усі ці зусилля, розцінюючи свою посаду не як місію, а як джерело додаткових доходів”.

“І якщо доброчесний суддя нікого не цікавить, то будь-який вчинок недоброчесного екстраполюється на весь суддівський корпус. А це прикро”, – додала голова суду.

Вона зазначила, що останнім часом зростає кількість судових рішень, ухвалених щодо суддів, які вчинили кримінальні, насамперед корупційні правопорушення.

“Про що це говорить? Про те, що судова система самоочищається, судді не бояться засуджувати своїх “колег” не лише в етичній площині, а й у правовій, у межах конкретних кримінальних проваджень”, – резюмувала Михайленко.