Перша у світі Конвенція із захисту прав адвокатів допоможе українській адвокатурі ефективно боротися з викликами: віце-президент CJ-AV Гвоздій

У Раді Європи підготували фінальний текст проекту Конвенції про захист адвокатської професії – першого у світі документу, що закладає міжнародні стандарти захисту адвокатів, гарантує їхню незалежність і захищає від ризиків, пов’язаних з виконанням професійних обов’язків.

Про це повідомили в Національній асоціації адвокатів України, інформують Українськi Новини.

Делегація НААУ взяла участь у засіданні Комітету експертів, яке відбулося у Страсбурзі 11 вересня, де було презентовано проект Конвенції.

За словами заступника голови НААУ та РАУ Валентина Гвоздія, фінальний текст Конвенції підготували за підсумками девʼятого засідання Комітету експертів із захисту адвокатів – Committee of experts on the protection of lawyers, CJ-AV, яке проходило у Страсбурзі 11 вересня.

Саме цей комітет, віце-президентом якого є Валентин Гвоздій, працював над розробкою концепції і написанням тексту проекту Конвенції. CJ-AV діє при Комітеті міністрів та Європейському комітеті з правового співробітництва – European Committee on Legal Co-operation, CDCJ – Ради Європи.

Наступним кроком стане затвердження тексту Конвенції на засіданні CDCJ, яке має відбутися у листопаді цього року. Після цього документ буде направлений на розгляд Парламентської асамблеї Ради Європи і Комітету міністрів Ради Європи.

Очікується, що вже навесні 2025 року Конвенція набуде чинності.

НААУ зазначає, що завершення роботи над Конвенцією — потужний крок до створення єдиних європейських стандартів, що гарантуватимуть захист професії, незалежно від того, в якій країні адвокат здійснює свою діяльність. Поява такого документу історичного масштабу важлива не тільки для європейської, але й української адвокатури, яка щодня стикається з викликами, що загрожують незалежності інституту.

“Я пишаюся тим, що представляв Україну у цьому процесі, адже це є визнанням високого рівня розвитку адвокатської професії в Україні, політичним сигналом, що наша професійна спільнота знаходиться на передовій захисту прав людини та верховенства права. Особливо важливо це в умовах, коли Національна асоціація адвокатів України стикається з безпідставними маніпулятивними атаками, спрямованими на підрив її незалежності”, – наголосив Гвоздій.

Рада Європи, 9 вересня 2024 року

Директор з прав людини Ради Європи Клер Ові зазначила, що ця Конвенція є важливим кроком для посилення захисту адвокатів, враховуючи зростаючі ризики, з якими стикаються представники професії.

Вона підкреслила, що без вільного та незалежного здійснення адвокатської діяльності системи правосуддя не можуть функціонувати належним чином.

Генеральний директор Бюро з прав людини та верховенства права Джанлука Еспозіто додав, що цей документ має значну підтримку з боку Комітету міністрів Ради Європи, що підкреслює його політичну актуальність.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.