Перший вирок у справах Майдану: засуджено двох колишніх командирів “Беркуту” за дії 30 листопада 2013 року

За підтримання публічного обвинувачення прокурорами Офісу Генерального прокурора Шевченківським районним судом м. Києва ухвалено вирок стосовно двох колишніх командирів відділень столичного спецпідрозділу міліції «Беркут».

Про це повідомляє прес-служба Офісу Генерального прокурора.

Вони обвинувачувалися у перевищенні влади та службових повноважень на виконання протиправного наказу, застосуванні фізичного насильства стосовно учасника мирної акції протесту 30 листопада 2013 року на Майдані Незалежності в м. Києві, незаконному його затриманні та фальсифікації документів – рапортів про начебто вчинення ним адміністративного правопорушення.

Суд визнав правоохоронців винними у перевищенні влади і службових повноважень, що супроводжувалися болісними і такими, що ображають особисту гідність потерпілого діями, вчиненому групою осіб без попередньої змови; незаконному перешкоджанні проведенню зборів, мітингів службовою особою, вчиненому групою осіб без попередньої змови; складанні та видачі службовою особою завідомо неправдивого офіційного документу (ч. 1 ст. 28, ч. 2 ст. 365, ч. 1 ст. 28  ст. 340, ч. 1 ст. 366 КК України).

Їм призначено покарання у вигляді позбавлення волі строком на 3 роки із забороною обіймати посади в правоохоронних органах строком на 3 роки. Суд також задовольнив цивільний позов потерпілого про відшкодування заподіяної шкоди.

Це перший вирок у справах Майдану, яким до покарання у вигляді реального позбавлення волі засуджено саме правоохоронців.

Вирок не вступив у законну силу. Наразі прокурори вивчають можливість його апеляційного оскарження в частині кваліфікації дій обвинувачених та м’якості призначеного покарання.