Під час обшуків у Князєва і у трьох із 17 суддів, які виносили рішення щодо ГЗК, детективи знайшли мічені купюри

Слідство встановило ключових членів «злочинної групи». Її головою є Всеволод Князєв, він залучав до роботи адвоката Олега Горецького і нотаріуса Кирила Горбурова, якого слідство називає “довіреною особою Князєва”.

На думку слідства, ролі фігуранти поділили наступним чином: Князєв знаходив суддів Верховного суду, готових отримувати неправомірну вигоду, визначав їхній розмір, отримував гроші та передавав цим суддям.

Олег Горецький, адвокат і керуючий партнер компанії «Горецький і партнери». Старший партнер компанії ― Едуард Шевченко ― колишній суддя Київського господарського апеляційного суду, який у 2008 році передав резиденцію «Межигірʼя» Віктору Януковичу.

З Горбуровим Горецький, за його словами, познайомився два роки тому. Вони дружили сімʼями, разом відпочивали, Горецький безкоштовно надав Горбурову в користування офіс і авто, позичав кошти. 

Що стосується Князєва, то з ним, як стверджує Горецький, він наодинці ніколи не спілкувався, перетинався лише на форумах у присутності різних людей. На зустрічі з головою Верховного суду його нібито постійно запрошував Горбуров.  

Свої контакти з Жеваго Горецький пояснює тим, що з 2016 року Полтавський ГЗК регулярно сплачував йому гроші за юридичні послуги.

Зустрічалась трійця зазвичай у київському ресторані «Кувшин». Князєв користувався автомобілем Горецького, а також послугами його водія. А Горецький і Горбуров мали офіси за однією адресою.

Слідчі стверджують, що на «злочинну групу» першим вийшов Жеваго. Він ніби знав, що Горецький має тісні відносини з Князєвим, і направив до юриста свого переговорника — директора з безпеки Полтавського ГЗК Сергія Рудометкіна Його донька Марія працює юристом у компанії Горецького.. Шостого березня той зустрівся з Горбуровим і Горецьким в офісі останнього і сказав, що Жеваго готовий заплатити хабар за позитивне рішення щодо комбінату. Князєв назвав розмір хабаря — $1,8 мільйона. Горецький і Горбуров додали свою частку — $900 тисяч. Загалом вийшло $2,7 мільйона.

Девʼятнадцятого квітня Велика палата ухвалила рішення на користь Жеваго, а Горецький і Горбуров отримали вказівку від Князєва розподілити хабар. Першого травня, за словами слідства, Князєв у повідомленні попросив Горбурова розкласти кошти в 10 пакетів по $100 тисяч, два пакети по $150 тисяч і один на $50 тисяч. У НАБУ є запис розмови між Горецьким і Горбуровим, де вони домовляються передавати один одному кошти через банківську комірку.

3 травня голова Верховного суду Князєв у себе вдома отримав першу частину грошей — $1,35 мільйона. Після цього він із Горбуровим телефоном обговорили другий транш — $450 тисяч. Їх Князєв отримав 15 травня у себе в кабінеті від Горбурова. Цей момент слідчими зафіксовано на записах. За версією слідства, $1,8 мільйона розподілили між суддями. Решту $900 тисяч мали взяти «посередники».

Під час обшуків у Князєва і у трьох із 17 суддів, які виносили рішення щодо ГЗК, детективи знайшли мічені купюри з хабаря. Ще мільйон доларів слідчі досі шукають.