Під час судового засідання обвинувачений заявив клопотання про призначення йому безкоштовного захисника: ухвала Доманівського районного суду Миколаївської області. Безкоштовний захисник???

Доманівський районний суд Миколаївської області у складі судді ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , обвинуваченого ОСОБА_4 ,

розглянувши в судовому засіданні в залі суду смт.Доманівка кримінальне провадження за №12022152210000117 від 13.11.2021 р. за обвинуваченням ОСОБА_4 , обвинуваченому у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 309, ч.1 ст.317 КК України ,

В С Т А Н О В И В:

В провадженні суду перебуває кримінальне провадження №12021152210000132 від 13.11.2021 року відносно ОСОБА_4 , обвинуваченого у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.309, ч.1 ст.317 КК України.

Під час судового засідання 17 січня 2023 р. обвинувачений ОСОБА_4 заявив клопотання про призначення йому безкоштовного захисника, оскільки у нього відсутні кошти, а він бажає отримати правову допомогу.

Прокурор ОСОБА_3 не заперечував проти задоволення клопотання.

Заслухавши прокурора, обвинуваченого ОСОБА_4 , суд вважає за необхідне залучити захисника для здійснення захисту за призначенням.

Відповідно до ст. 49 КПК України, участь захисника є обов`язковою у кримінальному провадженні щодо особливо тяжких злочинів. Слідчий, прокурор, слідчий суддя чи суд зобов`язані забезпечити участь захисника у кримінальному провадженні у випадках, якщо:

1) відповідно до вимог статті 52 цього Кодексу участь захисника є обов`язковою, а підозрюваний, обвинувачений не залучив захисника;

2) підозрюваний, обвинувачений заявив клопотання про залучення захисника, але за відсутністю коштів чи з інших об`єктивних причин не може його залучити самостійно;

3) слідчий, прокурор, слідчий суддя чи суд вирішить, що обставини кримінального провадження вимагають участі захисника, а підозрюваний, обвинувачений не залучив його.

Захисник може бути залучений слідчим, прокурором, слідчим суддею чи судом в інших випадках, передбачених законом, що регулює надання безоплатної правової допомоги.

Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 14 Закону України “Про безоплатну правову допомогу” право на безоплатну правову допомогу має особа, у кримінальному провадженні, стосовно якої відповідно до положень КПК України захисник призначається судом для здійснення захисту за призначенням.

Зважаючи на те, що обвинувачений ОСОБА_4 , заявив клопотання про залучення захисника, проте не має коштів на його залучення, суд приходить до висновку про необхідність залучення до участі в розгляді кримінального провадження захисника для здійснення захисту інтересів обвинуваченого ОСОБА_4 за призначенням.

Керуючись ст.ст.42, 49 КПК України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Залучити захисника для здійснення захисту інтересів обвинуваченого ОСОБА_4 для участі при розгляді кримінального провадження з числа адвокатів Регіонального центру поширюється на територію Кіровоградської та Миколаївської областей.

Доручити директору Регіонального центру поширюється на територію Кіровоградської та Миколаївської областей (вул. 5-та Слобідська, 125, м. Миколаїв, 54055, Україна) призначити

адвоката, якого викликати в судове засідання 01.03.2023 року о 09:00 год. в приміщенні Доманівського районного суду Миколаївської області (смт.Доманівка, вул.Центральна, 35).

Відкласти судове засідання до 09:00 год. 01.03.2023 року.

Копію даної ухвали негайно надіслати директору зазначеного центру для виконання.

Ухвала оскарженню не підлягає.