Підозрюваним у загибелі керівництва МВС у авіакатастрофі обрано запобіжні заходи: ч. 3 ст. 276, ч. 2 ст. 367 КК

Печерський суд міста Києва обрав запобіжні заходи посадовцям ДСНС у справі авіакатастрофи, в якій загинуло керівництво Міністерства внутрішніх справ України та супроводжуючі особи. Чотирьох фігурантів триматимуть під вартою без альтернативи внесення застави, а начальник служби безпеки польотів цілодобово перебуватиме під домашнім арештом.

Про це повідомляє Державне бюро розслідувань.

Нагадаємо, що 3 серпня 2023 року працівники ДБР повідомили про підозру п’ятьом посадовцям Державної служби України з надзвичайних ситуацій:

  • начальнику Управління авіації та авіаційного пошуку і рятування ДСНС України;
  • в.о. командира загону;
  • заступнику командира з льотної підготовки;
  • командиру авіаційної ескадрильї;
  • начальнику служби безпеки польотів Спеціального авіаційного загону оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України з міста Ніжин Чернігівської області.

Посадовцям Управління авіації ДСНС та САЗ ОРСЦЗ повідомлено про підозру у порушенні правил безпеки польотів (безпеки руху повітряного транспорту), що спричинило загибель людей та велику матеріальну шкоду, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 276 КК України. Начальнику служби безпеки польотів цього ж загону повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 367 КК України (службова недбалість). Санкції статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років.

Процесуальне керівництво здійснює Офіс Генерального прокурора.