Після втрати крісла в Мінюсті, Валерія Коломієць втратила і право на зайняття адвокатською діяльністю

Валерія Коломієць, яку нещодавно звільнили з посади заступника міністра юстиції України з питань європейської інтеграції, також утратила право на заняття адвокатською діяльністю.

Про це повідомляє Закон і Бізнес.

Дисциплінарне стягнення у вигляді позбавлення права на заняття адвокатською діяльністю наклала на екс-чиновника дисциплінарна палата Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Закарпатської області під час засідання 21 червня.

Питання відповідальності ініціювала Рада адвокатів України через негативне ставлення В.Коломієць до адвокатури та деструктивне управління ввіреною їй сферою.

Нагадаємо, діяльність чиновника неодноразово розглядалася РАУ. Так, на засіданні 16 грудня минулого року було ухвалене рішення про звернення до Прем’єр-міністра України щодо звільнення В.Коломієць з посади через висловлені нею погрози на адресу керівництва НААУ, які сама заступниця міністра охарактеризувала як війну. Причиною такої реакції стала публікація звіту Комітету НААУ з питань безоплатної правової допомоги, де викривалися проблеми, що існують у системі БПД (загрози порушення прав людини, втручання у незалежність адвокатури, наявність значної кількості корупційних ризиків).

Як раніше пояснювали у НААУ, замість висловлення офіційної позиції до документа, заступник міністра фактично проявила своє негативне ставлення до адвокатури та під час робочого спілкування вдалася до образ

Про ситуацію, що виникла, додатково інформували Європейського комісара з питань юстиції.

Оцінку діям посадової особи свого часу давали і в Міністерстві юстиції. Міністр Денис Малюська інформував НААУ, що на виконання доручення Прем’єр-міністра керівництво «звернуло увагу заступника Міністра юстиції України з питань європейської інтеграції Коломієць В.Р. на дотримання етичної поведінки».

Також питання відповідальності чиновниці піднімалося під час останнього засідання РАУ, що проходило в Ужгороді 19 – 21 травня. Зокрема, йшлося про підготовку скарги в рамках ініціювання дисциплінарної відповідальності заступника міністра.

Довідково: В.Коломієць було призначено на посаду розпорядженням Кабінету Міністрів від 11.09.2019 №786-р, а звільнено – розпорядженням від 30.05.2023 № 473-р. Вона мала статус адвоката і обліковувалася в Раді адвокатів Львівської області. Право на заняття адвокатською діяльністю було зупинено згідно п.1 ч.1 ст.31 Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» з 12 вересня 2019 року на підставі заяви.

Відповідно до ст. 32 Закону накладення на адвоката дисциплінарного стягнення у вигляді позбавлення права на заняття адвокатською діяльністю може застосовуватися виключно у разі:

  • 1) порушення присяги адвоката України;
  • 2) розголошення адвокатом відомостей, що становлять адвокатську таємницю, використання їх у своїх інтересах або в інтересах третіх осіб;
  • 3) заподіяння протиправними діями адвоката, пов’язаними із здійсненням ним адвокатської діяльності, значної шкоди клієнту, якщо така шкода встановлена судовим рішенням, що набрало законної сили;
  • 4) систематичного або грубого одноразового порушення правил адвокатської етики, що підриває авторитет адвокатури України.

Рішення кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури про припинення права на заняття адвокатською діяльністю може бути оскаржено протягом тридцяти днів з дня його прийняття до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури або до суду. Водночас, оскарження такого рішення не зупиняє його дії.