Польща видала ордер на арешт Шмідта: звинувачують у передачі секретної інформації російській і білоруській розвідкам

Окружний суд Варшави видав ордер на арешт юриста Томаша Шмідта, який раніше втік із Польщі до білорусі. Його звинувачують у передаванні секретних даних розвідкам росії та білорусі. У травні Шмідт попросив про політичний притулок.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Шмідт працював суддею Воєводського адміністративного суду Варшави. Ще раніше він обіймав посаду директора юридичного відділу у Національній раді юстиції. Він втратив посаду після скандалу у 2019 році, тоді його дружину викрили як людину, яка публікує в інтернеті компромат на суддів, які виступають проти судової реформи, влаштованої владною партією. Скандал призвів до відставки заступника міністра юстиції та кількох суддів.

У новій постанові Національної прокуратури Польщі йдеться: «Зібрані докази однозначно вказують на те, що Томаш Шмідт брав участь у гібридній війні, яку Білорусь та Російська Федерація вели проти Польщі, беручи участь у пропагандистських програмах білоруських та російських державних ЗМІ, розповсюджуючи заяви через свої заяви через свої соціальні мережі, в тому числі російськомовні, що зображують Польщу як залежну особу в міжнародних відносинах. Намагався спровокувати конфлікт із Росією та Білоруссю, чим діяв на шкоду Польській Республіці».

З таким ордером Томаша Шмідта може бути заарештовано в будь-якій країні Євросоюзу й передано польській владі. У Польщі за звинуваченням у шпигунстві йому може загрожувати позбавлення волі від восьми років до довічного.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.