Помічники адвокатів у Єдиному реєстрі адвокатів України: уточнено процедуру внесення відомостей

За законом адвокат може мати помічників. Вони працюють на підставі трудового договору і виконують доручення у справах. Відомості про помічників вносяться до Єдиного реєстру адвокатів України. Деякі уточнення щодо порядку наповнення ЄРАУ в частині помічників внесла Рада адвокатів України під час останнього засідання в Ужгороді.

Так, рішенням №33 закріплено можливість під час дії воєнного стану додатково підтверджувати факт внесення даних про помічника адвоката до Єдиного реєстру адвокатів України довідкою, виданою адміністратором бази даних ЄРАУ другого рівня на запит голови ради адвокатів регіону.

Про це повідомляє Національна асоціація адвокатів України.

Також, помічнику адвоката надали можливість самостійно звертатись до ради адвокатів регіону із заявою про виключення його даних із профайла адвоката в ЄРАУ.

Відповідне доповнення внесене рішенням РАУ №34 до п. 3.19 розділу 3 Порядку ведення Єдиного реєстру адвокатів України: «У зв’язку з припиненням трудових відносин між адвокатом та помічником адвоката, до ради адвокатів регіону із заявою про виключення даних про помічника адвоката з профайла адвоката в ЄРАУ, крім адвоката у якого цей помічник внесений у профайл, має право звернутись особисто помічник адвоката, долучивши до такої заяви належним чином завірені документи, які підтверджують припинення трудових відносин (копію наказу про звільнення помічника адвоката, копію трудової книжки із записом про звільнення помічника адвоката)».

Крім цього, відтепер помічник адвоката повинен у разі зміни особистих персональних даних (прізвища, ім’я та по-батькові), подавати протягом трьох днів заяву до ради адвокатів регіону про внесення змін до відомостей до ЄРАУ та видачу нового посвідчення помічника адвоката. Такі зміни внесені до Положення про помічника адвоката рішенням РАУ №35.