Порошенко схилив військову службову особу до перевищення ним влади та службових повноважень: Венедіктова

звернення генерального прокурора ірини венедіктової

У відповідності до вимог статті 36, статей 276, 277, 278, 481, 482-2 Кримінального процесуального кодексу України, у приміщенні Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань за моїм дорученням сьогодні повідомлено про підозру народному депутатові України.

Він підозрюється у тому, що у 2018 році шляхом видання явно злочинного наказу схилив військову службову особу до перевищення ним влади та службових повноважень, тобто умисного вчинення дій, які явно виходять за межі наданих йому прав та повноважень, вчиненого в умовах особливого періоду, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого  ч. 4 ст. 27 ч. 4 ст. 41 ч. 4 ст. 426-1 Кримінального кодексу України.

В присутності адвокатів, понятих, слідчого та прокурора народний депутат відмовився від підписання та отримання письмового повідомлення про підозру, пам’ятки про процесуальні права та обов’язки підозрюваного, а також клопотання про обрання запобіжного заходу та повісток про виклик на допит в якості підозрюваного.

Офіс Генерального прокурора вже дав сьогодні офіційне повідомлення з цього приводу, я спілкувалася з пресою, втім, зважаючи на продовження маніпуляцій з боку учасників кримінального провадження, мушу додатково наголосити на декількох моментах.

По-перше, Генеральний прокурор має всі законні підстави доручити іншим прокурорам здійснити письмове повідомлення про підозру. Це передбачено частиною 2 статті 481 Кримінального процесуального кодексу України.

Ми маємо непоодинокі випадки, коли наші парламентарі ухиляються від отримання повісток та підозр, що ми сьогодні вкотре побачили. Саме тому мною було дано доручення повідомити про підозру народному депутатові прокурорам Офісу Генпрокурора.

По-друге, після відмови отримувати документи народний депутат разом із колегами по фракції, адвокатами і охоронцями з’явився до приміщення Офісу Генерального прокурора. При цьому під приводом невідкладного прийому щодо розслідування ряду кримінальних проваджень. Парламентарі просто увірвалися до мого кабінету, пошкодивши речі працівникам охорони. Ви думаєте ми обговорювали проблеми їхніх виборців чи народні депутати представляли інтереси народу? Зовсім ні, вони прийшли з іншою метою. Хоча будь-які пропозиції, вказівки і вимоги народного депутата щодо досудового слідства є направомірними. Тому неправомірним є і тиск на Генерального прокурора вимагати повторно повідомити про підозру, що фактично означає повторне вчинення процесуальної дії, яка вже була виконана в присутності адвокатів депутата в приміщенні ДБР.

По-третє, чинним законодавством не передбачено повторне повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення. І сам підозрюваний, і його адвокати достеменно про це знають. Зі свого візиту вони просто мали на меті створити чергове шоу.

По-четверте, ця справа не є політичною. Йдеться про виконання вимог Закону, перед яким всі рівні, повагу до державних інституцій і верховенство права.

Тому Офіс Генерального прокурора виконує функції з метою захисту прав і свобод людини, загальних інтересів суспільства та держави і не дозволить знущатися над Законом, влаштовуючи показові виступи замість процесуальних дій.

Прокуратура не може піддаватися на провокації та маніпуляції, а діє винятково у законний спосіб і поза політикою. Для нас рівні всі учасники процесу і ми продовжуємо рухатися у процесуальній площині. Сьогодні повідомлення про підозру вже відправлене народному депутатові поштою. Далі – обрання запобіжного заходу у суді.

Вкотре нагадую, Закон один для всіх!