Посада голови ради адвокатів області – це велика дипломатична робота: заявив Петро Бойко, і назвав Наума зрадником, а Гусейнову відсторонив від підвищення кваліфікації

Конфлікт навколо майбутніх виборів на посаду Голови Ради адвокатів Київської області набирає обертів. Діючий Голова ради Петро Бойко продовжує принижувати честь та гідність кандидата, якого ж сам і підтримав.

“Наум – найгірший з можливих кандидатів. Він не терпить чужої думки, впертий до самодурства, має непомірне роздуте Его, самозакоханий, емоційно не здатен себе контролювати… І дуже прикро, що він зрадив команду, яка будувала цю регіональну Раду, пішов на конфлікт і на розкол адвокатської спільноти заради посади, руйнує єдність, воює проти тих, кого вважав своїми однодумцями, сіє ворожість, йде по головам. Схильний хамити із сільським шармом. Але найголовніше: якщо його оберуть, він точно перетворить нашу Раду в білоруський колгосп імені Лукашенка і знищить ті моральні-етичні цінності, які існували у нас ці 9 років. Буде чутно лише його голос”, написав Петро Бойко на своїй сторінці у Facebook.

Діючий Голова Ради адвокатів Київської області хоче, щоб адвокати-виборці сприймали кандидата Віталія Наума, діючого Голову Комітету захисту прав адвокатів області, не як майбутнього Голову ради адвокатів регіону, якого минулого місяця підтримала адвокатура Київщини, і особисто пан Бойко, а як зрадника, який її, адвокатуру, і розколює. Однак, ми не знайшли жодного підтвердження словам Петра Бойко, що адвокат Наум “сіє ворожість, розколює адвокатську спільноту та руйнує єдність”. Навпаки, Віталій Наум не дав жодного негативного коментаря щодо поведінки емоційно експресивного пана Бойка, мало того, адвокати говорять про те, що Віталій Наум і в приватних розмовах уникає будь-яких коментарів щодо поведінки діючого Голови ради адвокатів регіону.

Розчаровані ситуацією й інші члени ради адвокатів Київської області, так, Регіна Гусейнова, яка відповідала за підвищення кваліфікації в регіоні повідомила, що вона глибоко розчарована у діях Петра Бойка, і не розуміє чому він боїться і вважає, що платформа підвищення кваліфікації може бути використана як майданчик для агітації.

“10 000 адвокатів Київської області можуть зачекати з підвищенням кваліфікації. Захід підвищення кваліфікації, запланований на 28.01.2022, скасовано. Таке рішення ухвалив Голова Ради адвокатів Київської області.

Петро Анатолійович пояснив, що в перший день зареєструвалося 2000 тисячі адвокатів, і він боїться, що я буду в прямому ефірі агітувати за Віталія Наума. У мене було заплановано три заходи: два до конференції і один після. Оскільки закінчується моя каденція, я обіцяла передати повноваження своєму наступникові. Тому запланувала один захід після конференції, щоб у нього був час поступово увійти в курс справ, а адвокати могли набрати бали. Тепер, на жаль, не знаю, як і коли будуть проведені заходи з підвищення кваліфікації.

Я майже 10 років займалася підвищенням кваліфікації, і НІКОЛИ не використовувала професійну платформу з особистою метою. Як то кажуть, «мухи отдєльно, котлети отдєльно»”, написала член ради адвокатів Київської області на своїй сторінці у Facebook.

Адвокат Регіна Гусейнова повідомила, що її ця ситуації з одноосібним прийняттям рішення про скасування заходу з підвищення кваліфікації адвокатів “вразила у саме серце”.

“Мене ця ситуація вразила в саме серце. Тому що ще понад місяць тому коли Петро Анатолійович запитав мене за кого я, я відповіла, за Наума. І ще минулої неділі коли дзвонив сказав, що з розумінням ставиться до моєї позиції, і тут таке..”, – написала Регіна.

У разі перемоги Віталія Наума, вона вже зараз закликала його не приймати рішення в Раді адвокатів регіону одноосібно.

“Наскільки я розумію, всі заходи будуть відкладені на місяць, вони відбудуться після конференції. А щодо виборів, я вже кілька місяців усім відкрито кажу: я за НАУМА. І для агітації мені не потрібні робочі платформи. Віталію, звертаюсь до тебе, коли ти станеш Головою, не дай тобі Боже приймати рішення в Раді одноособово”, написала Регіна на своїй сторінці у Facebook.

Пізніше, вона повідомила, що її вже відсторонено від проведення заходів з підвищення кваліфікації.

“Мене відсторонено від модерування. Проте сподіваюсь усі заходи відбудуться”, відповіла Регіна на критику адвокатів щодо відміни заходу з підвищення кваліфікації.

І, вже після цього Голова ради адвокатів Київської області знову передумав, і повідомив, що це була не відміна заходу з підвищення кваліфікації, а технічні причини, і захід відбудеться, просто дату “перенесено”.

“До уваги колег, захід з підвищення кваліфікації, запланований на 28 січня цього року не скасовано, а перенесено з технічних причин на 4 лютого 2022”, написав пан Бойко у Facebook.

На думку Петра Анатолійовича, очільник адвокатури регіону повинен вміти слухати та вести переговори, а замість цього публічно лунають оціночні судження щодо одного кандидата, та відверта агітація за іншого.

“Посада голови ради адвокатів області — це велика дипломатична робота. Уміння слухати позиції, вести переговори, а подекуди робити непростий вибір надзвичайно важливе. І такі рішення треба ухвалювати розсудливо та зважено”, заявив Петро Бойко в інтерв’ю Юридичній практиці.

Тепер діючий Голова знову передумав і має іншого фаворита, і переконує, що лише цей кандидат врятує адвокатуру регіону від участі колег з Києва.

“З огляду на це я особисто буду підтримувати Федора Клапчука. Він має необхідні якості для того, щоб підтримати конструктивну роботу, комфортні умови для адвокатів регіону та не довести до розколу в адвокатурі Київської області. Як ми можемо побачити на прикладах колег з інших регіонів, зокрема з Києва, будь-який розкол та протистояння не йдуть на користь адвокатам», агітує пан Бойко.

І поки діючий Голова займається агітацією, будучи на виборній посаді, боротьба за посаду очільника Київської обласної адвокатури продовжується.