Посадовці міського суду та поліції самовільно перейняли повноваження ОГП і НАБУ: НАЗК

Національне агентство з питань запобігання корупції встановило, що Ірпінський міський суд і Бучанське районне управління поліції Головного управління  Національної поліції в Київській області самовільно перейняли повноваження Генерального прокурора та Національного антикорупційного бюро України, розпочавши розслідування про порушення у декларації народного депутата України. 

Про це повідомляє прес-служба Національного агентства з питань запобігання корупції.

З цього приводу НАЗК звернулося до Офісу Генерального прокурора (ОГП).

У чому суть порушення? 

Бучанське районне управління поліції звернулося до НАЗК щодо надання  копій щорічних декларацій, поданих народним депутатом України. Причиною для надання документів управління вказало розслідування кримінального провадження за ознаками ч. 1 ст. 366-2 Кримінального кодексу України (ККУ) – умисне внесення суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей до декларації. 

До того Ірпінський міський суд зобов’язав районне управління поліції розпочати кримінальне провадження  стосовно народного депутата України за ч.1 ст. 364 ККУ (зловживання владою або службовим становищем). 

Водночас закон визначає, що досудове розслідування таких справ щодо високопосадовців має проводити НАБУ (ч. 5 ст. 216 Кримінального процесуального кодексу України (КПК)). При цьому вносити відомості про можливе вчинення кримінального правопорушення народним депутатом до Єдиного реєстру досудових розслідувань має Генеральний прокурор (ч. 1 ст. 482-2 КПК).

Тобто, розпочавши досудове розслідування щодо можливих порушень у декларації народного депутата, районний суд і районне управління поліції перейняли повноваження та порушили вимоги законодавства про підслідність.