Постійні реформи та кадрові ротації не додають поваги системі судочинства: Воронін

“На мою думку, більшість суддів є цілком професійними та самодостатніми фахівцями. Проблема не в наявності різної практики, а в постійних спекуляціях щодо прийнятих рішень. Вважаю, що на рівні держави нам варто припинити обговорювати прийняті судові рішення поза професійним колом.

Іншою не менш важливою проблемою є потреба у реальній незалежності судової влади. Постійні реформи та кадрові ротації не додають поваги системі судочинства. В демократичній державі не може бути так, щоб суди створювались та ліквідувались через політичні інтереси або примхи. Судді — це еліта суспільства, тож ми повинні дати їм змогу зростати і припинити публічно обговорювати рішення та розповідати про «корупцію та зраду»”, поділився думкою адвокат Яків Воронін.

Про це заявив Яків Воронін, голова комітету НААУ з митного та податкового права в інтерв’ю Закон і Бізнес.

“Нам вкрай необхідна професійна етика. Адже прийняте судове рішення стосується виключно сторін у процесі. Те, що відбувається сьогодні, — це ментально-історичні наслідки відсутності поваги до приватного життя та авторитетів у суспільстві. Доки в суспільстві зберігається споживче ставлення до системи судочинства або ще гірше — ставлення до неї як до приватного сервісу, ми ніколи не отримаємо справжнього правосуддя”, зазначив Воронін.