Повідомлено про підозру голові військово-лікарської комісії Київської області за ч. 1 ст. 366, ч. 3 ст. 332 КК

Працівники ДБР у взаємодії з СБУ повідомили про підозру голові військово-лікарської комісії одного з районів Київської області, яка за гроші видавала довідки про непридатність до військової служби.

Про це повідомляє Державне бюро розслідувань.

Встановлено, що військовозобов’язані чоловіки отримували довідки ВЛК про непридатність до військової служби із відповідним виключенням з військового обліку. Всі «липові» довідки видавались за підписом посадовиці та завірені печаткою.

За даними слідства, підшуковував «клієнтів» начальник відділення одного з районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки Київської області зі своїми двома спільниками, яким було повідомлено про підозру у липні.

За свої послуги зловмисники брали від 6 до 10 тисяч доларів США. Вартість залежала від наявних проблем зі здоров’ям ухилянтів та їхнього віку. Чим старше був чоловік, тим дешевше була «послуга» з підробки документів. Голова ВЛК виписувала довідки навіть без проходження чоловіками комісії.

Посадовиця підозрюється у внесені до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей та у сприянні незаконному переправленні осіб через державний кордон (ч. 1 ст. 366 КК України, ч. 3 ст. 332 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 9 років.