Правова обізнаність осіб з інвалідністю є необхідним інструментом захисту їх законних інтересів: НААУ

Сьогодні в Україні у людей з інвалідністю занадто низький рівень обізнаності щодо своїх прав та свобод. Тому НААУ за ініціативою Комітету з питань захисту прав осіб з інвалідністю спільно з Всеукраїнською громадською організацією інвалідів «Правозахисною спілкою інвалідів» та за підтримки Київської міської державної адміністрації провела семінар «ЗНАЙ СВОЇ ПРАВА» 27 липня.

Про це повідомляє прес-служба Національної асоціації адвокатів України.

У заході взяли участь особи з інвалідністю, представники органів державної влади, представники НААУ і зацікавлені громадські організації. На семінарі було обговорено такі питання:

  • · трудові права та гарантії осіб з інвалідністю;
  • · інвалідність та порядок її встановлення;
  • · захист від дискримінації у сфері страхування;
  • · індивідуальну програму реабілітації осіб з інвалідністю;
  • · захист від домашнього насильства: правові та психологічні аспекти;
  • · пільговий проїзд для осіб з інвалідністю тощо.

НААУ і надалі ініціюватиме подібні заходи із представниками органів державної та місцевої влади, міжнародних та національних громадських організацій осіб з інвалідністю. Комітет з питань захисту прав осіб з інвалідністю, що діє в складі НААУ, вже розпочав підготовку матеріалів про права осіб з інвалідністю, які будуть доступні для людей з інвалідністю у відкритому доступі.

За даними Державної служби статистики станом на 01.01.2021 в Україні налічується 2,7 мільйони людей з інвалідністю. Але не всі офіційно фіксують свою інвалідність, особливо це стосується літніх людей.

Сьогодні для людей з інвалідністю в Україні склалася складна ситуація на ринку праці. Статистика невтішна: понад 70% людей з інвалідністю працездатного віку непрацевлаштовані. Це означає, що більше двох мільйонів українських громадян мають перешкоди на шляху до працевлаштування. Натомість у Європі рівень зайнятості громадян з інвалідністю сягає майже 50%.

На виконання Національної стратегії у сфері прав людини, затвердженої указом Президента України від 24.03.2021 № 119/2021, Кабінетом Міністрів України прийнято План дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на 2021—2023 роки (розпорядження КМУ від 23.06.2021 № 756-р). Зазначені акти спрямовані на подальше удосконалення діяльності щодо утвердження та забезпечення прав і свобод людини і громадянина в Україні.