Представником Національної асоціації адвокатів України у Республіці Ірландія призначено Анну Базарчіну

В Ірландії з’явився представник Національної асоціації адвокатів України.

Відповідне розпорядження підписано головою НААУ, РАУ Лідією Ізовітовою, повідомляє Національна асоціація адвокатів України.

Пріоритетним напрямом своєї діяльності на цій посаді А.Базарчіна бачить допомогу українським адвокатам в отриманні доступу до професії в Ірландії.

«Я як ніхто розумію, наскільки українським адвокатам складно отримати доступ до своєї професії за кордоном, тому я зроблю усе можливе, щоб відбулось визнання професійної кваліфікації українських адвокатів та отримання ними доступу до ринку праці в Ірландії», – зауважила представник НААУ.

Нагадаємо, що НААУ було досягнуто успішних результатів у питанні визнання професійної кваліфікації українських адвокатів в Англії та Уельсі, де британська установа з питань регулювання діяльності в сфері надання юридичних послуг спростила українським адвокатам процедуру здачі іспиту на отримання статусу соліситора.

Сьогодні ведуться активні переговори з Департаментом юстиції Ірландії, Правничим товариством (The Law Society of Ireland) та Установою з питань регулювання діяльності в сфері надання юридичних послуг (The Legal Services Regulatory Authority) щодо визнання професійної кваліфікації українських адвокатів в Ірландії.

А.Базарчіна з перших днів війни допомагає українським адвокатам. Разом з Асоціацією адвокатів ЄС (спеціалізоване адвокатське об’єднання для ірландських баррістерів, які практикують у сфері права ЄС) вона брала участь у підготовці документа про шанси України отримати статус кандидата на вступ до ЄС, що надалі реалізувалися. Також пані Базарчіна веде комунікацію з прем’єр-міністром Ірландії від імені НААУ щодо пришвидшення розгляду та прийняття законопроєкту про солідарність Ірландії з Україною. Окрім цього, вона сама пройшла шлях професійного становлення, володіє статусом баррістера та є членом Колегії адвокатів Ірландії. Також представник НААУ є головою Українсько-ірландського правового альянсу та Асоціації українських адвокатів в Ірландії, які надають активну допомогу українцям та українським адвокатам.

Довідково. Організацію роботи представників НААУ за кордоном визначає Положення, затверджене рішенням РАУ від 02.08.2022 №59. Згідно із цим документом представники НААУ за кордоном не є юридичними особами і здійснюють діяльність самостійно в інтересах НААУ та в межах законодавства країни- перебування (реєстрації).

Фінансування діяльності представників НААУ за кордоном здійснюється за їх власний рахунок, за рахунок коштів спонсорів (фізичних та юридичних осіб), благодійних фондів (організацій) та ґрунтується на принципі самофінансування. НААУ, РАУ не здійснює фінансування та не покриває витрати представників НААУ за кордоном, пов’язані з їх діяльністю.