Прокурори МН17 надали нові докази збиття літака російською ракетою

Про це повідомляє нідерландське агентство NRC.

Підозрювані у справі MH17 повідомили після катастрофи, що їхня ракетна установка “Бук” збила літак, відповідно до телефонних розмов, які представила ​​прокуратура у п’ятницю. Телефонні дзвінки – це найбільш конкретний доказ на сьогодні у процесі судового розгляду над трьома підозрюваними з Росії та одному українському громадянину.

Прослуховування доводить, що проросійські сепаратисти думали, що вони збили українського винищувача. О 16:48, після катастрофи MH17 на сході України, підозрюваний Леонід Харченко викликає підозрюваного Сергія Дубінського. “Ми на місці. Ми вже збили “Сушку”, – каже Харченко. “Сушка” є сленгом для літаків-винищувачів “Сухой”.

“Гарні новини, правда Ігоре?”

Пізніше ввечері, о 19.52, Дубінський викликає підозрюваного Олега Пулатова. У ньому Дубінський запитує: “Скажіть, стріляла наша ракета чи ні?” Пулатов відповів: “Ракета збила Сушку після того, як Сушка збив Боїнг”. Цю версію Дубінський передає одразу після того підозрюваному Ігор Гіркіну, який керував збройними силами Донецької Народної Республіки.

Дубінський: “Сушка потрапив у траєкторію “Боїнга”, і після цього ми розстріляли Сушку з нашого Бука. Гарні новини, правда Ігоре?”. Гіркін: “Я не знаю, я, чесно кажучи, не вірю в це …” Дубінський: “Ми все одно будемо звинувачувати в тому, що це зняли, якщо ви знаєте, що я маю на увазі”.

достатньо доказів

Юристи Sabine ten Doesschate та Boudewijn van Eijck стверджували, що “альтернативні сценарії”, такі як MH17 був збитий українським винищувальним літаком, не можуть бути виключені на підставі аудіо-файлів. Однак, за даними прокуратури, існує достатньо доказів, що вказують на російську ракету, і що інші версії не потребують подальшого розслідування. Наприклад, прокурор Тійс Бергер показав, що фрагмент ракети “Бук” був знайдений у вікнах кабіни літака “Боїнг-777” Малайзійських авіакомпаній.

3 липня суд повідомить про те, які побажання захисту були задоволені. Поки не зрозуміло, коли розпочнеться розгляд по суті.