Прокурори не з’явилися в судові засідання в місцеві суди у кримінальних провадженнях 5 561 раз: суддя Кравченко

У Верховному Суді відбулася міжнародна науково-практична конференція «Як забезпечити правопорядок в Україні? Проблеми ефективності кримінальної юстиції. V Київський полілог», організована Координатором проектів ОБСЄ В Україні спільно з Верховним Судом, Вищим антикорупційним судом та Інститутом держави і права ім. В. М. Корецького Національної академії наук України.

Про це повідомляє прес-служба Судової влади.

На думку голови Касаційного кримінального суду у складі ВС Станіслава Кравченка, одним із ключових показників ефективності кримінальної юстиції є рівень правової культури, який визначається рівнем знань і практичного досвіду. Завдяки високому рівню правової культури у громадян формується повага до права, забезпечується дотримання принципу верховенства права та ефективна діяльність усіх державних інститутів.

Але сьогодні складно говорити про високий рівень цієї культури, зокрема, учасників кримінальних проваджень. Про це свідчать такі статистичні дані: прокурори не з’явилися в судові засідання в місцеві суди у кримінальних провадженнях 5 561 раз. Йдеться про представників державного обвинувачення, через неявку яких фактично були зірвані судові засідання. Адвокати не прибули в судові засідання 10 202 рази. Якщо в судові засідання не ходять прокурори та адвокати, то ці засідання переносяться, що може призвести до порушення розумних строків розгляду справ та, відповідно, звернення до Європейського суду з прав людини.