Протистояння ВАКС з адвокатами триває

Колегія суддів Вищого антикорупційного суду звернулася  до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Київської області з вимогою порушити питання про дисциплінарну відповідальність трьох адвокатів. Вони представляють інтереси колишньої керівниці одного із відділів Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Судді вважають, що в поведінці адвокатів наявні ознаки дисциплінарних проступків, передбачених п.п. 3, 5 ч. 2 ст. 34 ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», а саме: порушення правил  адвокатської  етики та неналежне виконання своїх професійних обов’язків.

28 липня на електронну скриньку ВАКС надійшли заяви про двостороннє розірвання договору про надання правової допомоги від трьох адвокатів. Вони повідомили про припинення їх повноважень в якості захисників обвинуваченої. Цього ж дня у суді вкотре мало відбутися підготовче засідання, на яке адвокати знову не з’явилися. Втім, під час засідання обвинувачена спростувала інформацію про припинення співпраці із адвокатами та повідомила суд, що договір про надання правової допомоги не розірвано, захисники продовжують здійснювати її захист. Інших вона не залучала.

Через це 31 липня ВАКС ухвалив рішення звернутися до Регіонального центру з надання безоплатної вторинної допомоги у місті  Києві з проханням призначити обвинуваченій захисника. Підготовче засідання має відбутися 8 вересня 2020 року за адресою: проспект Перемоги. 41, м. Київ.