Адвокати, що працюють у Вищому антикорупційному суді, у переважній більшості хороші професіонали. Але у гонитві досягти інтереси будь-яким способом не всі вони добросовісно використовують Кримінальний процесуальний кодекс.
Про це розповіла голова Вищого антикорупційного суду Віра Михайленко під час XII Судового форуму Асоціації правників України, який днями проходив у Києві, передає «Закон і Бізнес».
«Якщо говорити з точки зору кримінального процесу, то ми маємо дуже класний КПК, який є прогресивним, демократичним. 2012 рік став дійсно переломним моментом для українського кримінального провадження, коли захист отримав належні інструменти для того, щоб працювати правильно, грамотно у демократичній площині, – зауважила представник судової гілки влади. – Але є проблема: цей кодекс розрахований виключно на добросовісне використання».
На погляд очільниці ВАКС, далеко не всі адвокати (які дійсно професіонали, добре знають закон), використовують КПК добросовісно. «Виникає ситуація з точки зору адвоката: якщо я формально дотримуюсь положень, які передбачені в КПК, то я молодець. А те, що крім закону ми в процесі говоримо про такі речі як етику, чистоту, репутацію, яка формується… У гонитві досягти інтересів будь-яким способом, чомусь це опускається», – пояснила вона.
В.Михайленко вважає, що «використання формально законних інструментів адвокатами дає можливість, якщо не уповільнити процес, то деякі справи заблокувати повністю».