Провадження щодо судді Дзержинського райсуду Харкова Лазюка призупинено через його мобілізацію

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду призупинила слухання скарги на вирок, яким до 7 років позбавлення волі засудили суддю Дзержинського районного суду міста Харкова Сергія Лазюка. Обвинувачений призваний на військову службу.

Про це йдеться в рішенні АП ВАКС від 24 жовтня.

«Клопотання захисника – задовольнити. Зупинити провадження за апеляційними скаргами на вирок Вищого антикорупційного суду від 10 серпня 2022 року, ухвалений за результатами розгляду об’єднаних кримінальних проваджень стосовно, обвинуваченого за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України, до звільнення обвинуваченого з військової служби», – йдеться в рішенні.

Як відомо, суд ухвалив вирок щодо судді Лазюка до 7 років позбавлення волі. Також судді призначили додаткове покарання у вигляді конфіскації всього належного йому майна та заборони протягом 3 років після відбуття основного покарання обіймати посади в судах та органах влади. Крім того, судді застосували спеціальну конфіскацію до 500 доларів Лазюка.

Нагадаємо, Лазюка обвинувачують у скоєнні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України – прийняття пропозиції, обіцянки або отримання неправомірної вигоди службовою особою. За версією обвинувачення, суддя висловив прохання надати йому неправомірну вигоду в розмірі 75 тисяч грн, тобто у вигляді відсотка від суми позову у цивільній справі, що перебувала на його розгляді, за швидке та законне ухвалення ним рішення.