Призначити обвинуваченій особі безкоштовного захисника: ухвала Андрушівського районного суду Житомирської області. Безкоштовний захисник???

Андрушівський районний суд Житомирської області в складі:

головуючого судді – ОСОБА_1 ,

з участю секретаря судового засідання – ОСОБА_2 ,

з участю прокурора ОСОБА_3

з участю: обвинуваченої- ОСОБА_4 потерпілої ОСОБА_5 розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі судового засідання № 4 в м.Андрушівка матеріали кримінального провадження №12022060480000515 від 10 серпня 2022 року за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого 126-1 Кримінального кодексу України , суд –

ВСТАНОВИВ:

У провадженні Андрушівського районного суду Житомирської області перебуває кримінальне провадження №12022060480000515 від 10 серпня 2022 року за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого 126-1 Кримінального кодексу України

У судовому засіданні обвинувачена ОСОБА_4 заявила клопотання про призначення безкоштовного захисника, оскільки через фінансову неспроможність, відсутність коштів оплатити послуги адвоката самостійно не може, просить надати правову допомогу.

Учасники судового розгляду не заперечували проти заявленого клопотання.

Згідно положень п.2 ч.12ст.49 КПК України, суд зобов`язаний забезпечити участь захисника у кримінальному провадженні, якщо, обвинувачений заявив клопотання про залучення захисника, але за відсутністю коштів чи з інших об`єктивних причин не може його залучити самостійно. Положеннями ч.2ст.49 КПК України встановлено, що у випадках, передбачених ч.1ст.49 КПК України, суд постановляє ухвалу, якою доручає відповідному органу (установі), уповноваженому законом на надання безоплатної правової допомоги, призначити адвоката для здійснення захисту за призначенням та забезпечити його прибуття у зазначені у постанові (ухвалі) час і місце для участі у кримінальному провадженні.

Заслухавши учасників судового провадження, з огляду на положення ст.49 КПК України, суд вважає за необхідне залучити захисника для участі у справі.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.49 КПК України, ст.ст.13,14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу», суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Призначити обвинуваченій ОСОБА_4 безкоштовного захисника для участі у справі.

Доручити Регіональному центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Житомирській області призначити адвоката для здійснення захисту обвинуваченої ОСОБА_4 за призначенням та забезпечити його прибуття у підготовче судове засідання, розгляд якого відбудеться о 14 год. 30хв. 20 січня 2023 року у Андрушівському районному суді Житомирської області.

Ухвалу про призначення адвоката негайно направити Регіональному центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Житомирській області. Ухвала є обов`язковою для негайного виконання. Невиконання, неналежне виконання або несвоєчасне виконання ухали про доручення призначити адвоката тягнуть відповідальність, встановлену законом.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя ОСОБА_6 ОСОБА_7