Питання конституційної легітимності антикорупційних органів зумовлене помилками законодавчого процесу: Ставнійчук

Про це заявила Голова Комітету з питань верховенства права НААУ Марина Ставнійчук під час круглого столу, присвяченого діяльності ВАКС.

“З 2015 року і дотепер стоїть на порядку денному питання конституційної легітимності створення в Україні так званої антикорупційної інфраструктури. На жаль, неякісне і швидке ухвалення відповідного законодавства, існування певних ознак нелегітимності можна було одразу пропонувати усунути ще минулій владі. Але сьогодні маємо те, що маємо”, – сказала Марина Ставнійчук. 

За її словами, наразі це питання вирішує Конституційний суд України, де сьогодні розпочався розгляд подання народних депутатів про відповідність Конституції положень закону про НАБУ. Саме КС має погодити принципи верховенства права, повноти державного суверенітету і доброчесності посадовців.

“Поки що будемо сподіватися на те, що КСУ зможе забезпечити тонкий баланс реперних точок у такому трикутнику: з одного боку – дотримання демократичних стандартів у сфері прав людини, з іншого боку – викликами національній безпеці і забезпечення державного суверенітету, з третього боку – необхідності боротьби і запобігання корупції та забезпечення доброчесності на всіх рівнях державного управління”,  – констатувала Голова комітету НААУ.