Питання реалізації та впровадження цифрового проекту у сфері правосуддя є надзвичайно важливими для адвокатів: Гвоздій

Заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій взяв участь у засіданні Координаційного комітету з питань реалізації та впровадження цифрового проєкту в сфері правосуддя.

Захід відбувся за участю членів Вищої ради правосуддя, суддів Верховного суду, посадових осіб ДСА, повідомляє прес-служба Національної асоціації адвокатів України.

Засідання присвячено особливостям використання підсистем (модулів) ЄСІТС. Як відомо, з 5 жовтня офіційно почали функціонувати підсистеми «Електронний суд», «Електронний кабінет» та відеоконференцзв’язок. В ході засідання були обговорені і пріоритетні підсистеми, які будуть доопрацьовані в наступному році за рахунок бюджетних коштів.

Заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій нагадав, що понад рік працює Робоча група НААУ з питань впровадження електронного правосуддя в Україні. Питання реалізації та впровадження цифрового проекту у сфері правосуддя є надзвичайно важливими для адвокатів. «У ході нашої спільної роботи вже реалізовано багато ідей, які були з самого початку закладені в напрямки діяльності Робочої групи НААУ», – наголосив Валентин Гвоздій.

Зокрема, у серпні між НААУ й ТОВ «Ізікон Груп» укладено Меморандум, на основі якого проведено інтеграцію комунікаційної платформи EasyCon з Єдиним реєстром адвокатів України. Завдяки цій інновації адвокати через Особистий кабінет на сайті НААУ отримали функціонал системи відеоконференцзв’язку для участі в судових засіданнях, конфіденційного спілкування з клієнтами та між собою.

Наразі, після офіційного старту роботу деяких підсистем ЄСІТС, адвокати мають обов’язково зареєструвати свої офіційні електронні  адреси в ЄСІТС. Такий порядок передбачений вимогами процесуального законодавства та відповідним Положенням, затвердженим ВРП. Ідентифікаційними даними для адвокатів є номер та дата видачі свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю.

Ближчим часом, повідомив Валентин Гвоздій, планується запровадити технічну можливість роботи  адвокатів з підсистемою «Електронний суд» через особистий кабінет адвоката. Незабаром у тестовому режимі буде запущено процедуру реєстрації адвокатів у підсистемі «Електронний суд» з подальшим підтвердженням повноважень та дієздатності адвоката через ЄРАУ.

Нагадаємо, в НААУ створена Робоча група з питань впровадження електронного правосуддя. До складу робочої групи входять керівник Секретаріату НААУ Вадим Красник, голови комітетів НААУ – Владислав Білоцький, Сергій Барбашин, Іван Гречківський, Олег Простибоженко, Олексій Ющенко, Заступник Голови Комітету з кримінального права та процесу Юрій Бауман, Заступник Голови Комітету захисту прав адвокатів Юрій Григоренко та член Ради молодіжного комітету UNBA NextGen Володимир Мацко. Головою робочої групи є Заступник Голови НААУ Валентин Гвоздій.

Особистий кабінет адвоката — це електронний профайл на офіційному сайті НААУ, в який кожен адвокат, який зареєстрований в Єдиному реєстрі адвокатів України може особисто вносити дані щодо своєї діяльності, генерувати ордери тощо.