Відповідні зміни внесені до Порядку допуску до складення кваліфікаційного іспиту для набуття права на заняття адвокатською діяльністю в Україні 25 березня під час засідання РАУ.
Зокрема, РАУ тимчасово дозволила допуск до складання кваліфікаційних іспитів без надання довідки про несудимість і документів про володіння українською мовою.
Про це повідомляє прес-служба Національної асоціації адвокатів України.
Як відомо, відповідно до статті 6 закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» не може бути адвокатом особа, яка, зокрема, має непогашену чи незняту в установленому законом порядку судимість за вчинення тяжкого, особливо тяжкого злочину, а також злочину середньої тяжкості, за який призначено покарання у виді позбавлення волі.
Згідно із статтею 8 профільного закону порядок допуску до складення кваліфікаційного іспиту та перелік документів, що додаються до заяви, затверджуються Радою адвокатів України. До переліку цих документів включено, зокрема, довідку про відсутність судимості, а також документи про знання української мови (копія про повну загальну середню освіту за умови, що такий документ підтверджує вивчення особою української мови як навчального предмета (дисципліни), або державного сертифікату про рівень володіння державною мовою, яку видає Національна комісія зі стандартів державної мови).
Оскільки за умов воєнного стану та активних військових дій в деяких регіонах отримання цих документів стало об’єктивно неможливим, РАУ дозволила, аби бажаючі складати іспити засвідчували відповідну інформацію у форматі особистих заяв. Згодом, після скасування воєнного стану, ці особи повинні будуть надати необхідні документи до КДКА.
У разі, якщо надана особою інформація про відсутність судимості та володіння українською мовою не відповідатиме дійсності, видані такій особі свідоцтво про складання іспиту і про право на заняття адвокатською діяльністю будуть анульовані.