Рада адвокатів України запрошує представників Національної ради з питань відновлення України, членів Робочої групи “Юстиція”, Мінюсту та народних депутатів

11 листопада 2022 року НААУ планує провести спеціальне засідання Ради адвокатів України, на яке запрошує представників Секретаріату Національної ради з питань відновлення України від наслідків війни, членів Робочої групи «Юстиція», створеної при цій раді, представників Міністерства юстиції України та народних депутатів. 

Відповідне рішення ухвалила Рада адвокатів України 4 листопада 2022 року на своєму засіданні, повідомляє Національна асоціація адвокатів України.

Приводом для проведення спеціального засідання РАУ став оприлюднений у липні 2022 року Проєкт плану відновлення України, розроблений Робочою групою «Юстиція» при Національній раді з питань відновлення України від наслідків війни. Серед іншого в ньому йдеться також і про реформування інституту адвокатури.

1 серпня 2022 року Рада адвокатів України розглянула матеріали цієї Робочої групи з питань удосконалення інституту адвокатури та направила відповідні звернення до всіх міжнародних та національних організацій, зокрема, до Парламентської Асамблеї Ради Європи, Європейського комісара з питань юстиції, CCBE, Асоціації європейських адвокатур, Президента України, Верховної Ради, Комітету ВР з питань правової політики, де зазначено, що такі пропозиції,  які сформовано без участі представників самої адвокатури – представників НААУ, є замахом на членство України в Європейському Союзі та національну безпеку держави.

НААУ надіслала також листи до Міністерства юстиції України, де наголошувалося, що Робочу групу, яка висуває пропозиції з реформування адвокатури, сформовано без участі представників самої адвокатури. Така ситуація є порушенням міжнародних угод і зобов’язань, взятих Україною на шляху до європейської інтеграції.

Досі НААУ не отримала конкретних відповідей на запити про склад Робочої групи, яка займається питаннями реформування адвокатури.

НААУ вважає, що оприлюднені пропозиції Робочої групи «Юстиція» щодо децентралізації самоврядування адвокатів, зміни статусу Національної асоціації адвокатів України як єдиної професійної організації адвокатів, збільшення термінів давності притягнення до дисциплінарної відповідальності, визначення вимог до форми та змісту заяви (скарги) щодо неналежної поведінки адвоката та змісту рішення в дисциплінарній справі, створення єдиного ресурсу для збору, зберігання, захисту, обліку і пошуку дисциплінарної практики, а також оновлення правил адвокатської етики і кваліфікаційних вимог є неприйнятними і не можуть бути ухвалені.