Рада адвокатів України засудила “Най-най-най головніший юридичний рейтинг” за дискредитацію та приниження адвокатської професії

Про це йдеться у рішенні Ради адвокатів України №142 від 15.12.2021р. “Про неприпустимість проведення заходів, які мають негативну та образливу форму для адвоката та його діяльності”

Рада адвокатів України, розглянувши одностайні в своїй більшості листи рад адвокатів регіонів щодо неприпустимості проведення цього заходу під егідою адвокатури та з нагоди професійного свята; заслухавши Голову Ради
адвокатів Луганської області Мельнікова О.А про підрив авторитету
адвокатури проведеною 14 грудня 2021 року подією з епатажними та
вульгарними словосполученнями у назвах номінацій заходу; заяв члена Ради
адвокатів міста Києва Черних О.С. та адвоката Циганкова А.І.; врахувавши
пропозицію представника адвокатів Хмельницької області Каденко О.О., а
також зауваження та доповнення інших членів Ради адвокатів України,
керуючись статтями 55, 57 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську
діяльність», Положенням про Раду адвокатів України, вирішила:

  • Вважати організацію, інформування та проведення публічного заходу “Най-най-най головніший юридичний рейтинг” дискредитацією та приниженням адвокатської професії, а номінації вказаного рейтингу такими, що підривають репутацію інституту адвокатури України та суперечать Правилам адвокатської етики, затвердженим Звітно-виборним з’їздом адвокатів України 2017 року.
  • Розмістити на офіційному веб-сайті НААУ інформацію про те, що Національна асоціація адвокатів України не проводила і не проводить на даний час жодних рейтингів, оцінювань чи конкурсів адвокатів за результатами їхньої професійної діяльності чи іншими критеріями. Заходи, які проводяться поза межами адвокатського самоврядування, не носять жодного офіційного чи загальнообов’язкового характеру. Роз’яснити, що проведення адвокатами самостійно будь-яких подій, пов’язаних з оцінюваннями за окремими критеріями, категоріями, рейтингами тощо повинно здійснюватися за умови суворого дотримання Правил адвокатської етики, затверджених Звітно-виборним з’їздом адвокатів України 2017 року.