Рада адвокатів України затвердила Звіт з аналізом чисельних проблем з реалізації безоплатної правової допомоги в Україні

На засіданні 16 грудня 2022 року у Львові Рада адвокатів України заслухала Звіт Комітету з питань БПД з актуальних питань функціонування системи безоплатної правової допомоги в Україні.

Рада адвокатів України погодила оприлюднення Звіту на офіційному сайті, повідомляє Національна асоціація адвокатів України.

Звіт є детальним аналізом чисельних проблем з реалізації безоплатної правової допомоги в Україні, серед яких: систематичні спроби втручання у сферу незалежності адвокатури, наявність значної кількості корупційних ризиків в системі БПД та невиправдане її розширення, усунення адвокатури від процесу прийняття рішень, що стосуються адвокатів, впровадження системи державницького управління адвокатами, втручання в адвокатську діяльність тощо.

Значну кількість проблем пов’язано із блокуванням можливості функціонування системи БПД у відповідності до встановлених засад (відсутністю керівника Координаційного центру з надання правової допомоги, призначеного у встановленому законодавством порядку, та не функціонуванням Наглядової Ради вказаного органу).

Документ перекладений англійською мовою та скерований до міжнародних партнерів, Кабінету Міністрів України, профільних Комітетів Верховної Ради України та лідерів провладної політичної партії «Слуга народу».

Звіт з актуальних питань функціонування системи БПД в Україні можна переглянути за посиланням.