Раніше такої кількості нападів на адвокатів не було: Лідія Ізовітова

Напередодні професійного свята, Дня адвокатури, керівництво Національної асоціації адвокатів України запросило журналістів на незвичний формат, якого не було раніше, – неформальне спілкування з журналістами.

Під час такої зустрічі були присутні: Лідія Ізовітова, Голова НААУ-РАУ, Валентин Гвоздій, заступник Голови РАУ-НААУ, Сергій Вилков, Голова Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, Вадим Красник, Голова секретаріату НААУ, Савва Кузьменко, Директор Вищої школи адвокатури.

Відкриваючи захід, Лідія Ізовітова нагадала, що вона є адвокатом ще з радянських часів, і зазначила, що і сьогодні продовжує займатись адвокатською практикою. Голова НААУ підкреслила, що раніше такої кількості нападів на адвокатів не було, і в цьому, проблеми в роботі журналістів і адвокатів дуже схожі, оскільки діяльність в цих професіях, в окремих випадках закінчувалася трагічно. Так, у гучній справі про вбивство адвоката Юрія Грабовського і досі не поставлено крапку. Голова ВКДКА зауважив, що в цій справі відбулось вже 220 судових засідань.

Голова НААУ додала, що, хоча вона у професії вже дуже давно і сьогодні теж є діючим адвокатом, за радянської влади правоохоронні органи та судді не могли собі дозволити так ставитися до адвокатів. А мови про обшуки не могло й бути. А сьогодні вже навіть є практика, коли адвокатів викликають на допит у справах, які вони ведуть. Однак такі дії з боку правоохоронних органів гартують українську адвокатуру та робить її сильнішою.