РАУ пропонує ВРП організувати обговорення проблем функціонування судової системи на національному рівні

Рада адвокатів України вирішила запропонувати Вищій раді правосуддя організувати широке обговорення, присвячене обговоренню проблем функціонування судової системи. Відповідне рішення було ухвалене під час засідання РАУ.

Під час обговорення перешкоджання професійній діяльності адвокатів з боку суддів Вищого антикорупційного суду у справі про завдання збитків ДП НАЕК «Енергоатом» та ДП «Схід ГЗК» голова РАУ Лідія Ізовітова зазначила, що на кожному засіданні РАУ доводиться присвячувати час питанням порушення адвокатів окремими суддями ВАКС.


Попри те, що РАУ вже не одноразово зверталася до міжнародних інституцій, органів державної влади і суддівського врядування, ситуація не змінюється.

Тому Лідія Ізовітова запропонувала звернутися до Вищої ради правосуддя для організації дискусійного майданчика, на якому можна було б обговорити не лише питання взаємодії адвокатів і суддів ВАКС, але і проблеми роботи судової системи в цілому.

«Звертаємося до Вищої ради правосуддя для того щоб вони, опікуючись незалежністю судової влади, започаткували, за нашою в тому числі ініціативою, національну дискусію з цих питань. Це питання стосується не тільки окремого суду, а всієї судової системи… Все це має відбуватися в межах дискусії про незалежність судової влади», – зауважила голова РАУ.