Реформований Верховний суд фальсифікує навіть журнали судових засідань: адвокат Тетяна Костіна

Адвокат Тетяна Костіна, яка є представником потерпілого Олексія Подольського у справі Подольського – Гонгадзе, звернулася до НААУ із заявою про численні  порушення прав потерпілого та прав адвоката під час  розгляду справи у Касаційному кримінальному суді.

Про це повідомляє прес-служба Національної асоціації адвокатів України.

«До НААУ я звернулася тому, що якщо таке нечуване свавілля та безчинство буле залишатися без реагування в такій резонансній справі, це ставить під загрозу саме існування адвокатури як інституції», – сказала Тетяна Костіна, яка наразі є єдиним представником потерпілого.  

Водночас, реалізувати свої права адвокат не може, оскільки за сфальшованою ухвалою суду була видалена із залу засідання. Надалі це стало підставою для недопуску адвоката до приміщення суду та відмов у розгляді поданих нею клопотань і заяв з посиланням на те, що цією ухвалою Костіну взагалі відсторонено від представництва на весь період касаційного розгляду справи.

 «Спочатку мене позбавили доступу і допуску до державної таємниці, а потім видалили із залу засідання на весь час касаційного розгляду. Це було зроблено незаконно, не за процедурою, ні за формою ні по суті. Були сфальсифіковані навіть журнали судових засідань. 18 березня я прийшла із заявою на ознайомлення, на що мені було повернуто мою ж заяву з мотивів, що я нібито усунена від участі у справі  і від представництва. Це не передбачено навіть КПК 1960 року, за яким розглядається ця справа. І це робить реформований Верховний Суд», – наголосила Тетяна Костіна.

При цьому потерпілий Подольський взагалі видалений із залу засідання, і таким чином взагалі не може брати участі в розгляді своєї ж касаційної скарги.

За версією адвоката, переслідування сторони потерпілого пов’язане із виявленими його представниками фальсифікації під час розгляду справи у першій та апеляційній інстанціях, а також у найвищій судовій інституції. Ідеться в тому числі про листи, пов’язані з моніторинговою діяльністю Комітету міністрів Ради Європи у цій справі  (зобов’язання виконати резолюцію ПАРЄ взято за рішенням Верховної Ради України).

 «З 2018 року ми встановили, що навіть запити Комітету міністрів Ради Європи, які адресовані Міністерству юстиції, долучають не до матеріалів справи, а до так званого внутрішнього провадження, де мають бути лише копії матеріалів. Але і цій справі…саме оригінали долучають у внутрішнє провадження, щоб не знали навіть учасники справи», – констатувала захисник.

Вона закликала звернутися з приводу порушень у цій справі до міжнародних інституцій та привернути суспільну увагу до цієї справи. У Нацполіції також розслідується перешкоджання здійсненню правомірної діяльності Костіної Т.В. з надання правової допомоги потерпілому Подольському О.І., вчинене службовими особами Верховного Суду наразі розслідується у Національній поліції. 

«Найбільше в цій ситуації може допомогти публічний розголос і небайдужість адвокатури», – переконана адвокат. Звернення інших представників у цій справі – Віктора Шишкіна та Олександра Дубінського, в тому числі до вищих органів влади, залишаються без розгляду.

«Жодні права представника не реалізуються колегією суддів», – наголосив депутат Олександр Дубінський, який також є представником у цій справі, навівши приклади відмов у відводах, обмеження у термінах ознайомлення з матеріалами справи на 168 томів, участю у процесі виключеного раніше ухвалою суду представника Мирослави Гонгадзе тощо.

«Ми, безумовно будемо звертатися у всі міжнародні інстанції і це принципове питання, підконтрольне Раді Європи. Ми хочемо добитися щоб суд виконував свої функції, і ця справа є лакмусом, який демонструє щодо того як свавільні судді ставляться до адвокатів, потерпілих, як здійснюється захист прав і виносяться справедливі вироки в Україні», – сказав Олександр Дубінський.