Рішення ЄСПЛ по Донбасу буде за 2-2,5 роки після слухань, по Криму за 5 років: Уповноважений у справах ЄСПЛ Іван Ліщина

24 листопада Європейський суд з прав людини у Страсбурзі проведе слухання в справі, яка офіційно має назву “Україна та Нідерланди проти Російської Федерації”. Цей процес об’єднує три скарги про порушення прав людини на окупованому Росією Донбасі і за обсягом доказів та кількістю порушень є наймасштабнішою справою, яку колись розглядав ЄСПЛ.

Іван Ліщина, уповноважений у справах ЄСПЛ відповів на питання коли можна очікувати рішення по окупованим територіям в інтерв’ю Європейській правді.

Про Крим

“Я не думаю, що в таких надскладних справах варто очікувати на рішення по суті раніше ніж за п’ять років після рішення щодо прийнятності.

П’ять років – більш-менш розумний термін.

Хоча я був приємно здивований тим, що Страсбург демонструє активність у процесі по Криму навіть зараз, що вони не перемкнулися повністю на Донбас. Ні, вони зробили якийсь процедурний графік, запланували перше подання документів на лютий наступного року”

Про Донбас

“Не думаю, що буде так само швидко, бо там складніша історія.

Зокрема, по Криму в нас взагалі не було фактів, щодо яких би був спір з РФ. Наприклад, ми тоді передали детальну інформацію про рух російських військ на початку 2014 року, але Росія її не спростовувала, а просто говорила: “Це великий секрет, де були наші війська, ми нічого вам не скажемо”. Тому суд просто прийняв ті факти, які ми передали.

Я не думаю, що можна розраховувати на те саме щодо Донбасу.

Тому моя оцінка – буде 2-2,5 роки між засіданням і рішенням”.