Адвокат Валентина Теличенко, яка багато років захищає інтереси Мирослави Гонгадзе та представників опозиції часів Януковича, вважає, що рішення про продовження тримання під вартою генерала Павловського незаконне.
Про це вона сказала в ефірі каналу Прямий.
“Звичайно коли ми говоримо про запобіжних захід Павловському, то це незаконне судове рішення”, – наголошує Теличенко.
“Але проблема, що не тільки довіри до них немає – вони підривають довіру до всієї судової системи. Не тільки в український громадян, але також і у потенційних інвесторів, у міжнародної спільноти”, – наголошує адвокат.
Вона також зауважила, що так влада навчилась обходити автоматичний розподіл справ між суддями.
“Ні для кого не таємниця, яким чином зробити так, щоб комп’ютер вибрав конкретного суддю – поставити відмітки, що хтось на лікарняному, поставити відмітки, що хтось має занадто багато справ, у відпустці або планує відпустку. Все що завгодно можна внести в комп’ютер, а потім поміняти. І вибере комп’ютер саме ту суддю чи того суддю, якого Банкова замовила, щоб обрали”, – зазначає Валентина Теличенко.
За її словами, процес очищення судової системи, який почався у 2014 році, згорнули після приходу до влади Зеленського.
За її словами, судді, які були люстровані й повернулись на посади, “зручні до домовленостей. А ще на них завжди можна і компромат з кишені витягти”, – говорить Теличенко.
“Зрештою, Банкова і не мусить сходити до того рівня, щоб конкретно пальцем тицяти. Є голови судів, які дуже стараються прислужитись Банковій і самі покажуть слухняного суддю, котрий буде тримати підозрюваних по справі вбивства Павла Шеремета безпідставно під вартою, а потім на інших запобіжних заходах; котрі не бачитимуть глупості у певних звинуваченнях у фабулі постанови про притягнення в якості підозрюваного. Такі судді є, і голови судів про них знають і Банкова про них знає. Так що комп’ютеру підказати не складно”, – резюмує Валентина Теличенко.