Робоча група НААУ з напрацювання методичних рекомендацій щодо визначення часу для ознайомлення захисника з матеріалами справи провела своє перше засідання

Відбулося перше засідання Робочої групи з напрацювання методичних рекомендацій щодо визначення часу протягом якого захисник має можливість ознайомитись з матеріалами справи.

Про це повідомляє Національна асоціація адвокатів України.

Під час засідання Голова Робочої групи Олексій Ющенко зазначив, що  Робочу групу створено “задля належного забезпечення прав адвокатів на ознайомлення з матеріалами справи, необхідністю розробки та затвердження методичних рекомендації щодо необхідного часу на ознайомлення адвоката з матеріалами справи, які мають включати також їх вивчення та аналіз”.

Крім того, Олексій Ющенко запропонував розділити роботу групи на два етапи. На першому етапі розробити концепцію майбутніх методичних рекомендацій, а на другому приступити до безпосереднього написання посібника.

Так, член робочої групи Анжеліка Моісєєва зазначила, що у кримінальному  провадженні важливо при визначенні мінімального часу на ознайомлення з матеріалами справи врахування таких критеріїв, як класифікація злочинів, кількість епізодів тощо. Крім того, не менш значним аспектом є також необхідність забезпечення адвокату часу для ознайомлення, аналізу матеріалів справи та описання позиції.

Член робочої групи Яків Воронін звернув увагу на необхідність визначення самого поняття  “мінімальний час для ознайомлення з матеріалами справи”, адже письмове закріплення такого терміну унеможливить порушення прав адвокатів щодо можливості своєчасного та повного ознайомлення захисника з матеріалами справи.

Член робочої групи Ганна Гаро наголосила на необхідності врахування специфіки всіх галузей права при визначенні часу для ознайомлення з матеріалами справи з метою дотримання прав адвокатів.

Після обговорення учасники засідання підтримали всі запропоновані позиції та узгодили процес підготовки методичних рекомендацій.