російський адвокат припинив свій статус у знак протесту проти “спецоперації” в Україні

Адвокат з Москви Владислав Юрченко припинив свій статус у знак протесту проти спецоперації Служби зовнішньої розвідки рф (СЗР), яка стосується затримання дипломата Володимира Жебрівського. Юрченко пояснив свою дію в офіційному зверненні, опублікованому на його сайті.

Про це повідомляє Адвокатская улица.

У зверненні Юрченко заявив, що не може бути членом спільноти адвокатів, які підтримують дії влади, що суперечать конституції і законам рф, а також моральним принципам. Він додав, що його рішення є знаком протесту проти порушення права на захист, гідності і принципу “невід’ємності прав людини від захисту їх прав і свобод”.

Служба зовнішньої розвідки рф заявила, що затримання Жебрівського пов’язане з його намірами здійснювати діяльність на користь іноземної держави проти інтересів рф. Жебрівський, який виконував обов’язки директора Центру української культури та мистецтва в Москві, був затриманий на гарячому в аеропорту Москви, коли готувався до вильоту з рф. Українська влада засудила затримання Жебрівського та закликали рф відпустити його.”