Розслідування “Схем” щодо судді Богдана Львова увійшло до short-list European Press Prize

Матеріал увійшов до фінального списку у номінації «Найкраще журналістське розслідування».

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Розслідування проєкту «Схеми» – «Український суддя з паспортом РФ» авторства Наталії Седлецької та Георгія Шабаєва увійшло до короткого списку престижного конкурсу European Press Prize в номінації The Investigative Reporting Award 2023. Церемонія оголошення фіналістів відбулась у Перуджі в рамках Міжнародного фестивалю журналістики.

У номінації «Найкраще журналістське розслідування» до короткого списку, окрім «Схем», потрапили також матеріали Politico (США), Le Monde (Франція), Welt am Sonntag (Німеччина), Aftonbladet (Швеція) та інших авторитетних медіа. Конкурс European Press Prize – це ініціатива кількох європейських організацій, серед яких Guardian Foundation і Thomson Reuters Foundation, її мета – розвиток якісної журналістики.

Нагадаємо, розслідування про українського суддю Богдана Львова «Схеми» опублікували у вересні 2022 року. Журналісти навели численні докази з низки джерел та баз даних, в тому числі публічних, що голова Касаційного господарського суду у складі Верховного суду Богдан Львов є громадянином Російської Федерації. Він отримав громадянство ще у 1999 році у Москві, на той момент вже працюючи суддею в Україні. А у 2012 році оновив паспорт після досягнення 45-річчя.