СБУ викрила факти незаконного збуту алкоголю та цигарок у районі проведення ООС

Збитки держави від несплати податків та нелегальної торгівлі, за попередніми оцінками, становлять понад 10 млн грн.

Про це повідомляє прес-служба СБУ.

На Донеччині:

Масштабну нелегальну торгівлю алкоголем, за даними досудового слідства, організували комерсанти з Покровська. Оперативники спецслужби встановили, що ділки реалізовували продукцію через власну роздрібну мережу магазинів або інтернет сторінку. Доставку товару зловмисники здійснювали власним автопарком. Усі розрахунки відбувались виключно за готівку.

Фірма мала подвійну бухгалтерію і реалізовувала продукцію без урахування у податковому та бухгалтерському обліку. Через оборудку ділки не сплатили державі понад 8 млн грн податку на додану вартість. 

Під час обшуків в офісних і торгових приміщеннях правоохоронці вилучили:

  • приблизно 14 тисяч літрів алкоголю;
  • чорнову бухгалтерську документацію та печатки;
  • майже 0,5 млн грн готівки.

У межах кримінального провадження тривають невідкладні слідчо-оперативні дії для встановлення всіх осіб, причетних до протиправної діяльності.

У Луганській області:

Співробітники СБУ блокували канал незаконних поставок цигарок з так званої «ЛНР», який функціонував з початку року. Сигарети, виготовлені в тимчасово анексованому РФ Криму, контрабандно завозили на підконтрольну бойовикам частину Луганщини. Потім зловмисники на човнах переправляли підакцизні товари через Сіверський Донець. Учасники угруповання збували тютюн через роздрібну торговельну мережу у східних регіонах країни.

Оперативники спецслужби встановили, що зловмисники щомісяця переправляли через лінію розмежування нелегальних цигарок на понад 400 тис. грн. За наявною інформацією, канал функціонував під контролем так званого «МДБ ЛНР». Терористи отримували «відсоток» за кожну пропущену через лінію розмежування партію підакцизних товарів.

Правоохоронці затримали двох учасників угруповання у Станично-Луганському районі. Вилучено 1,5 тис. пачок цигарок з акцизними марками країни-агресора.

Триває досудове слідство.