Що мають врахувати адвокатські об’єднання та бюро при наймані працівників або оформленні договорів з адвокатами?

Як і інші юридичні особи, адвокатські об’єднання та бюро можуть укладати трудові договори. Відносини з працівниками регламентуються Кодексом законів про працю. Також на договірних засадах можуть залучатися інші адвокати.

Варто враховувати, що Податковий кодекс України не встановлює обмежень щодо кількості найманих працівників для юридичних осіб які застосовують спрощену систему оподаткування – єдиний податок 3-ї групи.

Про це пише заступник голови Комітету НААУ з питань адвокатської практики Дмитро Хуторний, повідомляє Національна асоціація адвокатів України.

При прийнятті працівника на роботу, роботодавець має повідомити про це податкову відповідно до постанови Кабміну від 17.06.2015 №413 «Про порядок повідомлення Державній податковій службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу / укладення гіг-контракту».

При цьому, повідомлення має подаватися до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором, зокрема, засобами електронного зв’язку з використанням кваліфікованого електронного підпису відповідальних (посадових) осіб роботодавця за формою «J(F)3001001» Повідомлення про прийняття працівника на роботу».

Також АБ та АО можуть залучати до виконання укладених договорів про надання правничої допомоги інших адвокатів на договірних засадах. В такому разі бюро та об’єднання мають забезпечити дотримання професійних прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності (ч. 6 ст. 14, ч. 6 ст. 15 Закону про адвокатуру та адвокатську діяльність).

З цього приводу Рада адвокатів України затвердила роз’яснення щодо укладення договору між адвокатським об’єднанням та іншим адвокатом, який є самозайнятою особою (рішення від 12.04.2019 року №33). У документі зазначається, що цивільним законодавством не передбачено обов’язковість укладення конкретного виду договору. Це питання вирішується за домовленістю між адвокатом та адвокатським об’єднанням.

Тож у випадку, якщо виникла необхідність у одноразовому залученні адвоката до діяльності АО, необхідно укласти договір (угоду) про залучення адвоката, який не може суперечити цивільному законодавству, Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», актам НААУ та статуту відповідного АО.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.