Роз’яснення Ради адвокатів України щодо звітування адвокатами-суб’єктами фінмоніторингу до Мін’юсту

Адвокати, адвокатські бюро та об’єднання у випадках, коли вони є спеціально визначеними суб’єктами первинного фінансового моніторингу, мають подавати звіти відповідним міжрегіональним управлінням Міністерства юстиції України.

Рада адвокатів України під час засідання 15 грудня затвердила інформаційний лист про необхідність подання адвокатами, адвокатськими бюро та адвокатськими об’єднаннями (спеціально визначеними суб’єктами первинного фінансового моніторингу) до 11 числа після звітного періоду Звіту відповідним міжрегіональним управлінням Міністерства юстиції України.

Про це повідомляє Національна асоціація адвокатів України.

На необхідності інформування адвокатів наголосив заступник голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій, який готував проект документу.

Він нагадав, що питання віднесення адвокатів до суб’єктів первинного фінансового моніторингу регулюється Законом України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення».

17 червня 2022 року Міністерство юстиції України видало наказ №2522/5 «Деякі питання формування адміністративної звітності Міністерством юстиції України як суб’єктом державного фінансового моніторингу у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення», яким затверджено форму звітності N 1-фінмон (річна) та Інструкцію щодо заповнення та подання цієї форми звітності.

Затверджений інформаційний лист містить докладні рекомендації щодо заповнення та подання цієї форми звітності N 1-фінмон адвокатами, АБ та АО, які є суб’єктами первинного фінансового моніторингу. Ознайомитися з документом можна за посиланням.

Аби першим отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.