Щодо працівників СБУ, які впливали на адвокатів, щоб ті відмовились від захисту, відкрили кримінальне провадження

Шестеро працівників Служби безпеки під час обшуку напали на двох адвокатів. Причиною агресивної поведінки стали клієнти, які підозрюються у колабораційній діяльності, а наслідком – тілесні ушкодження одного із захисників. Ці «методи» роботи тепер вивчає ДБР.

Про це повідомляє Національна асоціація адвокатів України.

Про відкриття кримінального провадження та початок досудового розслідування повідомила Миколаївська спеціалізована прокуратура у сфері оборони Південного регіону.

Інцидент стався на початку весни і один із потерпілих поінформував про ці події Комітет НААУ з питань захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності. У Національній асоціації опрацювали звернення, підготували відповідну аргументацію та направили листи до керівництва Служби безпеки, Державного бюро розслідувань та Офісу Генерального прокурора.

Наслідком цього стало відкриття кримінального провадження за фактом вчинення співробітниками СБУ кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.397 (Втручання в діяльність захисника чи представника особи, вчинені службовою особою з використанням свого службового становища) Кримінального кодексу України.

Окрім цього, управління СБУ в Херсонеській області призначило службову перевірку щодо дій своїх співробітників стосовно адвокатів.