Кримінальне провадження щодо вибухів у Шевченківському райсуді розслідується за ч. 3 ст. 15, ч. 5 ст. 27, ст. 348, ч. 4 ст. 426, ч. 2 ст. 367 КК

Працівники ДБР розслідують кримінальне провадження щодо обставин вибухів у Шевченківському районному суді Києва та причин, які призвели до трагедії.

Про це повідомляє Державне бюро розслідувань.

Зокрема, розслідуватиметься, яким чином до суду потрапила вибухівка, хто сприяв замаху на правоохоронців, а також якість виконання конвоєм Нацгвардії та службовими особами київського СІЗО своїх функціональних обовʼязків.

Кримінальне провадження розслідується за:

  • ч. 3 ст. 15 ККУ (Замах на кримінальне правопорушення);
  • ч. 5 ст. 27 ККУ (Види співучасників);
  • ст. 348 ККУ (Посягання на життя працівника правоохоронного органу, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовця);
  • ч. 4 ст. 426 ККУ (Бездіяльність військової влади);
  • ч. 2 ст. 367 ККУ (Службова недбалість).

Нагадаємо, 5 липня в Шевченківському райсуді Києва стався вибух, внаслідок якого одна людина загинула, ще двоє – були поранені.

Підозрюваним у скоєнні вибуху є колишній боєць батальйону «Січ» Ігор Гуменюк, обвинувачений у підриві гранати біля Верховної Ради 31 серпня 2015 року. Він від 2015 року перебував у СІЗО, і того дня суд проводив чергове засідання у його справі. Гуменюк загинув під час подій у суді.